Uwaga! Burze (komunikat RSO) Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Burze z silnym deszczem i wiatrem w powiecie konińskim. IMGW ostrzega

Burze z silnym deszczem i wiatrem w powiecie konińskim. IMGW ostrzega

Nad Koninem i okolicznymi miejscowościami może dojść do gwałtownej zmiany pogody. Synoptycy zapowiadają intensywne opady, mocny wiatr i lokalny grad. Ostrzeżenie obejmuje cały powiat koniński.

  • IMGW przewiduje intensywne opady i porywy wiatru

IMGW przewiduje intensywne opady i porywy wiatru

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje 6 sierpnia od godz. 12.00 do północy.

Według prognoz burzom miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu sięgające od 30 do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie może pojawić się grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oszacowano na 80 proc.

Podczas burzy warto ograniczyć przebywanie na otwartej przestrzeni, zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na balkonach i posesjach oraz śledzić kolejne komunikaty pogodowe. Intensywny deszcz może także szybko pogorszyć warunki na drogach powiatu konińskiego.

na podstawie: Starostwo Powiatowe w Koninie.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji