Pięć profesjonalnych latarek i bardzo szybki nowoczesny alkomat o łącznej wartości 3000 zł otrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie od Wójta Gminy Wierzbinek dra Pawła Szczepankiewicza. Wszystko natychmiast trafiło do codziennej służby.

Wójt dr Paweł Szczepankiewicz i Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzbinek Danuta Koszal kolejny raz chętnie zgodzili się na wsparcie policjantów z Komisariatu Policji w Sompolnie. Kierownika Ogniwa Prewencji tegoż komisariatu asp. szt. Artur Kowalski podczas posiedzeń komisji poprosił o wsparcie w postaci alkotestu i latarek i udało się wszystko zakupić.

W czwartek 7 lutego w Urzędzie Gminy w Wierzbinku odbyło się oficjalne przekazanie latarek i alkotestu iBlow. Jest to profesjonalny sprzęt wyposażony w ładowarki zarówno sieciowe, jak i samochodowe, więc policjanci nie będą zaskoczeni przez rozładowane akumulatory – w każdej chwili będą mogli podładować je chociażby w celu wykonania jednego badania.

Komendant Komisariatu Policji w Sompolnie asp. szt. Grzegorz Banasiak wraz z kierownikiem asp. szt. Arturem Kowalskim serdecznie podziękowali wójtowi i całej Radzie Gminy za okazane wsparcie. Kupiony sprzęt pozwoli na sprawne wykonywanie czynności służbowych. Wsparcie komisariatów policji przez samorządy nie należy do rzadkości i z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że jest niezastąpione, stąd duża wdzięczność stróżów prawa.

Marcin Jankowski