Mundurowi z konińskiej komendy nie ustają w krzewieniu zasad bezpieczeństwa. Aby o nich rozmawiać korzystają z każdej okazji i jeżeli to tylko możliwe odpowiadają na każde zaproszenie.

Gdyby pisać oddzielnie o każdym spotkaniu, podczas którego policjanci rozmawiają o zasadach bezpieczeństwa, czy ostrzegają przed zagrożeniami, to powstałaby ogromna ilość artykułów, z których właściwie każdy byłby o tym samym. Jednak ogrom pracy, jaki wkładany jest przez policjantów w takie spotkanie nie może przejść bez echa.

Tylko w ciągu ostatnich dni policjanci z Wydziału Prewencji i Komisariatu policji w Sompolnie przeprowadzili kilka spotkań prewencyjnych. Najpierw mundurowi z Sompolna na zaproszenie dyrektora pojawili się w Szkole Podstawowej w Zakrzewku w gminie Wierzbinek. Tam przy okazji obchodów Dnia Dziecka policjanci przypominali zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a dodatkowo wręczali kamizelki odblaskowe, które szkoła otrzymała dzięki uprzejmości prywatnej firmy.

Z kolei policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii gościli na dwóch innych spotkaniach. W sobotę 8 czerwca obecni byli na rajdzie rowerowym „Bądź trzeźwy na drodze”, który zorganizowany został w gminie Kleczew. Podczas tej imprezy wspólnie z Burmistrzem Kleczewa rozdawali odblaski i przypominali o zasadach bezpieczeństwa i to nie tylko na drodze.

Następnego dnia, czyli w niedzielę 9 czerwca mundurowi z tego samego zespołu pojawili się na obchodach Dnia Dziecka w Krzymowie. Tam dzieci oprócz wielu porad dotyczących bezpieczeństwa mogły przymierzyć się do policyjnych radiowozów, a także włożyć na siebie specjalistyczny sprzęt, którego policjanci używają podczas zabezpieczania niebezpiecznych imprez. Chętnych nie brakowało, ale prawie każdy po założeniu kamizelki i hełmu, złapaniu w ręce tarczy i pałki, po zrobieniu pamiątkowych zdjęć bardzo szybko i chętnie zdejmował z siebie te rzeczy – to wszystko po prostu waży naprawdę sporo.

Marcin Jankowski

  • Dzieci oglądają policyjny radiowóz
  • Policjantka rozdaje dzieciom kamizelki odblaskowe
  • Policjant rozdaje dzieciom elementy odblaskowe
  • Policjantka pomaga dziecku założyć na siebie kamizelkę ochronną i hełm
  • Dziecko w ubraniu PZ pozuje do zdjęcia