Po raz kolejny policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Stowarzyszenia IPA postanowili wykorzystać swoją pasję do niesienia pomocy innym. Chcą przejechać na rowerach około 650 km z Zamościa do Nowego Sącza. Wyruszyli w poniedziałek, a dzisiaj są już na półmetku.

Pomysł połączenia pasji z możliwości niesienia pomocy innym zrodził się kilka lat temu w głowach policjantów zrzeszonych w Stowarzyszeniu IPA. Pomogli już naszemu koledze choremu na stwardnienie rozsiane, potem córce pracowników konińskiej prokuratury. Po raz kolejny jednak nie sprzyja im pogoda. Podczas jednego z poprzednich rajdów musieli w maju walczyć ze śniegiem, a dzisiaj liczniki rowerowe pokazują blisko 40oC.

W tym roku za cel obrali sobie pomoc pięcioletniej Julce chorej na stopy końsko – szpotawe. Julkę łączą z policją bardzo mocne więzi. Tata jest policjantem w I Kompanii Oddziałów Prewencji w Poznaniu, a dziadek jest dzielnicowym w Golinie i sam niejednokrotnie pomagał potrzebującym.

Policjanci biorący udział w rajdzie już znaleźli sponsorów, którzy chętnie wspomogą zbiórkę na operację, która musi być wykonana w Wiedniu i przyczyni się do tego, że Julka będzie chodzić.

Marcin Jankowski

  • Policjanci uczestniczący w rajdzie dla Julki
  • Licznik rowerowy wskazujący temperaturę 37,7 stopnia Celsjusza