Koniński Dom Kultury wraz z nową instruktorką Anną Cherniei zapraszają do grupy tanecznej CORTE. Do udziału w zajęciach tańca towarzyskiego zachęcamy dziewczynki w wieku 10-13 lat oraz kobiety 30+.
 

- Na zajęciach z dziewczynkami w wieku 10-13 lat będziemy się przede wszystkim świetnie bawiły. Nauczymy się koncentrować, słuchać i tańczyć, będziemy rozwijać koordynację ruchową. Staniemy się prawdziwymi tancerkami! – zachęca instruktorka Anna Cherniei. – Nauczymy się takich tańców jak: walc angielski, cha-cha, samba, rumba, jive.

Natomiast dla pań 30+ Anna Cherniei przygotowała program, dzięki któremu będą mogły lepiej poczuć swoje ciało.
- Taniec pomoże nam utrzymać prawidłową postawę, nasze biodra staną się plastyczne, ramiona pełne wdzięku, a nogi mocne. Jednym słowem będziemy zdrowie i silne. Pomóżmy sobie, zrelaksujmy się i zatrzymajmy mnóstwo pozytywnych emocji – dodaje Anna Cherniei.
W grupie 30+ panie nauczą się takich tańców jak: salsa, bachata, merengue, rumba kubańska.

Anna Cherniei jest profesjonalną choreografką, trenerką, tancerką. Urodziła się w małym miasteczku na Ukrainie. Tańczy od 4. roku życia. Na pierwsze lekcje tańca towarzyskiego zaprowadziła ją mama. Jako 10-latka zaczęła uczestniczyć w konkursach tanecznych, mistrzostwach, międzynarodowych turniejach, festiwalach. Jeździła po całej Ukrainie i wielu europejskich państwach. Była na turniejach m.in. w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, Chorwacji, Turcji i we Włoszech.

Zdobyła 1 i 3 stopień w sportowym tańcu towarzyskim, otrzymała tytuł Mistrza Sportu, ukończyła Kijowski Narodowy Uniwersytet Kultury i Sztuki, była trenerką w amerykańskim studiu tańca „Arthur Murray” w Kijowie.
- Uwielbiam pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – mówi Anna Cherniei. – Jestem otwarta, ale też wymagająca. Zapraszam wszystkich na moje lekcje w świecie tańca CORTE. Jestem pewna, że taniec to puls Twojego życia i jestem gotowa go znaleźć!

CORTE - nazwa nowej grupy tanecznej w KDK została zaczerpnięta z określenia jednej z kategorii figur w tangu. To poza w tańcu – nagłe zatrzymanie ruchu.

Warto dodać, że oprócz prowadzenia grup CORTE, Anna Cherniei będzie uczyła tancerzy z Konińskiego Domu Kultury tańca klasycznego, czyli baletu.

Plan zajęć grup CORTE

Dziewczęta 10-13 lat:
CORTE 1 – wtorki, godz. 16.30 – 18.00, sala 19
CORTE 2 – środa, godz. 16.00 – 17.30, sala 19

Kobiety 30+:
CORTE +3 – czwartki, godz. 17.00 – 18.00, sala 19
CORTE +4 – czwartki, godz. 19.00 – 20.00, sala 19

Zapisy na zajęcia: 28 i 30 sierpnia https://bit.ly/2NKVh7A