W miniony piątek 4 września konińscy policjanci uczestniczyli w tzw. „Nocy Zawodowców”, która została zorganizowana w Zespole Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie. Celem było przybliżenie uczniom klas VIII zawodu policjanta.

„Noc zawodowców” powoli wpisuje się w kalendarz różnorakich przedsięwzięć, w których biorą udział konińscy policjanci w celu promowania służby policyjnej. To wydarzenie edukacyjne zorganizowane zostało przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie. Na parkingu przed szkołą policyjne namiot i radiowóz stanęły w sąsiedztwie karetki pogotowia i wozu bojowego strażaków.

Policjanci wzięli ze sobą sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Zaprezentowali podstawowe jednostki broni, którymi się posługują, mieli też najnowocześniejszy laserowy miernik prędkości, który każde zarejestrowane wykroczenie uwiecznia w postaci zdjęcia i krótkiego filmu. Do tego każdy mógł przyjrzeć się urządzeniu do badania zawartości narkotyków w ślinie, czy też alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na stoisku nie zabrakło też różnorakich ulotek traktujących o bezpieczeństwie, czy innych aspektach działalności policyjnej, które były do dyspozycji wszystkich zainteresowanych.

Marcin Jankowski

  • Policjant opowiada uczniom o broni PM-84P
  • Policjanci rozmawiają z młodzieżą o służbie w policji
  • Młodzież na spotkaniu z policjantami podczas "Nocy zawodowców"