Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W trakcie weekendu policjanci z konińskiej drogówki intensywnie pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta i powiatu. Skontrolowali 203 pojazdy, nałożone zostały 93 mandaty karne oraz niestety 8 kierowcą zostały zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nieustannie  przypominamy Państwu o bezpieczeństwie, o nie przekraczaniu dozwolonej prędkości, o „włączeniu myślenia za kierownicą”, o dbaniu o zdrowie i życie własne ale również i innych uczestników znajdujących się na drodze. Niekiedy jednak odnosimy wrażenie, że nasz apel o zdjęcie nogi z gazu, nie dociera do niektórych kierowców.

Tak było również i w miniony weekend, gdzie 8 kierowców pożegnało się na 3 miesiące ze swoim prawem jazdy przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Być może postanowili oni zamienić środek lokomocji na bardziej ekologiczny, zdrowszy i tańszy jakim jest rower.

W ciągu weekendu policjanci z konińskiej drogówki skontrolowali 203 pojazdy, z czego aż 114 osób popełniło wykroczenia. Funkcjonariusze nałożyli na 93 osoby grzywny w postaci mandatu karnego ale żeby nie było, że sypią oni tylko mandatami na lewo i prawo to 21 kierowców zostało pouczonych za swoje drobne przewinienia.

Przypominamy po raz kolejny, że pośpiech wcale nie oznacza, że szybciej dojedziemy do wyznaczonego celu. Zawsze na swojej drodze przy nadmiernej prędkości możemy spotkać się z drzewem, drugim autem lub sympatycznym policjantem, który będzie zmuszony zatrzymać wasze prawo jazdy.

 

 

Szymon Urycki