Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Filmowa kolacja w Marina Gaj, spotkanie z Marcinem Koszałką, reżyserem „Czerwonego pająka”, pokazy filmów „Asystentka” i „Jak najdalej stąd” w kinach Oskard Kameralnie i Centrum, to propozycje w tegorocznej odsłonie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Koninie. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Transformacja - przebudzenie czy tylko wstrząs”.

 
Jak mówi Jan A.P. Kaczmarek, dyrektor i Twórca Festiwalu: ,,Naszą tradycją jest, że myśląc o haśle każdej edycji, szukamy tematów aktualnych, niejednoznacznych i otwierających szeroką debatę. W marcu tego roku cały świat wcisnął przycisk ‘pauza’. To pierwsze tak intensywne, globalne doświadczenie w historii ludzkości, a jego skali jeszcze nie znamy. Jesteśmy przekonani, że hasło 10. edycji Transatlantyku - ,,Transformacja - przebudzenie czy tylko wstrząs” - uruchomi wyobraźnię widzów i pozwoli nam wszystkim szukać odpowiedzi na pytania o to, jak chcemy dalej żyć, pracować, podróżować i tworzyć”.
 
Na konińską odsłonę Transatlantyku zapraszamy 9 i 10 października.
9 października o 18.00 odbędzie się filmowa kolacja w Marinie Gaj w Koninie.  
Uczestnicy wydarzenia obejrzą film „Czerwony pająk” oraz spotkają się z jego reżyserem Marcinem Koszałką.  Bilety można kupić w kasach KDK i Kina Oskard Kameralnie oraz online na www.ckis.konin.pli www.kdk.konin.plw zakładce kup bilet
 
W sobotę 10 października zaprosimy widzów do kin. O 17.00 w Kinie Centrum będzie można zobaczyć obraz „Jak najdalej stąd”, nowy film nagrodzonego za „Cichą noc” na Festiwalu w Gdyni Piotra Domalewskiego. To słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.
 
O 19.30 zapraszamy do Kina Oskard Kameralnie na film „Asytentka”. To historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie.Jane (wyróżniona Nagrodą Emmy za rolę w serialu „Ozark” – Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga do zatracenia.
 
Bezpłatne wejściówki na filmy do odbioru w kasach kin.