Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

„Transatlantyk” cumował w Koninie dwa dni

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk, wymyślony i konsekwentnie realizowany od lat przez koninianina – kompozytora i laureata filmowego „Oscara” – Jana A.P. Kaczmarka, przez dwa dni cumował w naszym mieście. W piątek i sobotę (9 i 10 października) można było obejrzeć naprawdę interesujące filmy z niebanalną muzyką oraz… smacznie zjeść.

Jak każe bowiem festiwalowa tradycja rozpoczyna się on od wspólnego posiłku. Tak było i tym razem. W „Marinie Gaj” (która coraz bardziej wrasta w nasz pejzaż kulturalnych miejsc) na amatorów dobrego kina czekała nie lada atrakcja. Najpierw bowiem znany koniński filmowiec i reżyser Andrzej Moś przeprowadził interesująca rozmowę z Marcinem Koszałką, reżyserem „Czerwonego pająka”. A później na wszystkich czekała wspaniała kolacja, z przewyborną zupą rybną.

W sobotę w Konińskim Domu Kultury można było obejrzeć film pt. „Jak najdalej stąd”, nową produkcję nagrodzonego za „Cichą noc” na Festiwalu w Gdyni Piotra Domalewskiego oraz - w Kinie Oskard Kameralnie - obraz zatytułowany „Asystentka”.

Organizatorami Festiwalu Transatlantyk w Koninie byli: Koniński Dom Kultury, Centrum Kultury i Sztuki - Dom Kultury Oskard oraz Miasto Konin.