Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Filmy nagrodzone i wyróżnione przez Akademię Filmową pokaże Kino Centrum w czerwcu. Na pokazy oscarowych produkcji zapraszamy od 11 do 13 czerwca.

W ramach weekendowego spotkania z kinem oscarowym pokażemy pięć filmów, w tym polskiego kandydata do Oscara ,,Śniegu już nigdy nie będzie”.
Małgorzata Szumowska przedstawia w filmie historię pochodzącego ze wschodu Żeni, który zatrudnia się jako masażysta na luksusowym podmiejskim osiedlu. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od ,,gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste tragedie.
Na ekranie Kina Centrum zobaczymy także film ,,Ojciec” z Anthonym Hopkinsem, nagrodzonym Oscarem za najlepszą rolę męską pierwszoplanową.  
,,Ojciec" z Anthonym Hopkinsem i Olivią Colman w rolach głównych jest poruszającą historią o miłości i przemijaniu. Główny bohater (Hopkins) to 80-latek, u którego pierwsze oznaki demencji zaczynają wypierać jego dawną naturę. Jego córka, Anna (Colman) stara się opiekować nim najlepiej, jak potrafi, choć staje się to coraz trudniejszym zadaniem. 
Weekend z Oscarami w Kinie Centrum to również spotkanie z filmami: ,,Na rauszu” - najlepszy film międzynarodowy, ,,Tenet” – najlepsze efekty specjalne, oraz zdobywca dwóch Oscarów (najlepszy dźwięk, najlepszy montaż) „Sound of Metal”.
 
11 czerwca
18.00 Ojciec
20.00 Na rauszu

12 czerwca
16.00 Ojciec
20.00 Tenet

13 czerwca
16.00 Sound of Metal
18.15 Śniegu już nigdy nie będzie
20.30 Ojciec