Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W czwartek (27 maja) na gościnnej scenie DK Oskard CKiS młodzi tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury zatańczyli… Harrego Pottera. Była to premiera widowiska tanecznego „Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego”.

Trudno opisać emocje i estetyczne wrażenia, gdy przez nowiuteńką scenę Oskardu przetoczyło się kilkuset bardzo utalentowanych bardzo małych, trochę większych i prawie dorosłych tancerzy, którzy w ten sposób opowiedzieli o przygodach słynnego czarodzieja z Hogwartu. Wstęp do spektaklu zagrał na wibrafonie utalentowany koniński perkusista, uczeń naszego „Muzyka” - Hubert Kulig, stypendysta Prezydenta Miasta Konina.

Tancerze z różnych grup wiekowych na co dzień tańczą pod okiem swoich instruktorek w zespole „Top Dance”, a wydarzenie stanowiło podsumowanie całorocznej pracy zespołu i na pewno jest miłym prezentem dla wszystkich mieszkańców Konina.

Choreografie przygotowały: Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Katarzyna Łapaj - instruktorki tańca oraz Natalia Poprawska. Niesamowitą scenografię stworzyli: Marta Kornalska, Krystyna Rubaszek, Henryk Jeziorski  (wspaniała panorama Hogwartu w 3D) i Henryk Pędziński.  Kostiumy powstały w Balletic Atelier oraz  w My Manii. 

Kolejne spektakle niebawem: 31 maja - w Muzeum Okręgowym oraz 9 czerwca - ponownie w DK Oskard.