Dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Golinie sierż. szt. Przemysław Borek oraz sierż. szt. Marcin Borowiak uratowali życie kobiety, która chciała targnąć się na własne życie, rzucając się pod nadjeżdżający pociąg.

Sytuacja ta miała miejsce wieczorem 6 lipca br. Policjanci z Goliny otrzymali komunikat od dyżurnego KMP w Koninie, że w miejscowości Kawnice widziano kobietę, która siedzi na torowisku. Na miejsce udał się sierż. szt. Przemysław Borek wraz z sierż. szt. Marcinem Borowiakiem.

Policjanci dojeżdżając do Kawnic, nie zauważyli żadnej osoby znajdującej się w pobliżu wskazanego miejsca. Mimo wszystko postanowili dokładniej sprawdzić otrzymaną informację i ruszyli wzdłuż torowiska w kierunku miejscowości Spławie. Półtora kilometra dalej zauważyli siedzącą na torach kobietę oraz jadący z przeciwka pociąg, który zaczął wydawać sygnały ostrzegawcze. Policjanci podbiegli do 45-latki i w ostatniej chwili ściągnęli ją z torów kolejowych.

Dzięki odpowiedniej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Kobieta z uwagi na swoje zachowanie została zabrana przez załogę pogotowia do pobliskiego szpitala.