Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymał 35-latka, który pijany kierował swoim Peugeotem. W jego organizmie znajdowało się ponad 3 promile alkoholu.

W poniedziałek 6 września br. dzielnicowy z konińskiej komendy w czasie urlopu wyszedł z córka na spacer. Po drodze zatrzymał się przy lokalu gastronomicznym na ul. Chopina. Tuż obok na parkingu zauważył mężczyznę stojącego w skarpetkach, który chwiejąc się na nogach, wymieniał w swoim aucie akumulator. Ten widok przykuł uwagę funkcjonariusza. Chwilę później dostrzegł, że mężczyzna wchodzi do Peugeota i próbuje nim odjechać. Policjant poprosił ekspedientkę z lokalu gastronomicznego o zaopiekowanie się jego córką i pobiegł za odjeżdżającym kierowcą. Po chwili zatrzymał 35-latka zanim ten wyjechał z parkingu.

Policjant poinformował oficera dyżurnego, który wezwał na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy. Badania alkomatem wykazało u kierowcy ponad 3 promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.