XIV Jarmark św. Bartłomieja okazał się bardzo szczęśliwy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Dzięki współpracy organizatora jarmarku, lokalnych kolekcjonerów i posiadacza cennych artefaktów do biblioteki trafił pakiet dokumentów należących do jednego z XIX-wiecznych burmistrzów Konina, Ludomira Kranasa.

- Są to m.in. dokumentacja osobowa, listy i dyplom upamiętniający przystąpienie burmistrza do bractwa Przemienienia Pańskiego działającego przy konińskiej farze – informuje Damian Kruczkowski, dyrektor MBP. - Co ciekawe Ludomir Kranas był również w swoim życiu burmistrzem Sieradza i Wielunia.

Do biblioteki konińskiej trafił również tom zawierający oryginalne numery Głosu Konińskiego z okresu maj-grudzień 1921r. Wszystkie skarby zostały zabezpieczone, a po ich odpowiednim opisaniu i skatalogowaniu będzie można je obejrzeć w czytelni MBP w Koninie. Nowy nabytek konińskiej książnicy niemal natychmiast po zakupie, z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Witold Nowak.