16 młodych wędkarzy (w wieku od pięciu do kilkunastu lat) rywalizowało w niedzielę, 12 września, na kanale przy  Przystani Gosławice. Zawody zorganizował Okręg PZW w Koninie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zawody wędkarskie miały profesjonalną oprawę i bardzo rodzinny charakter. Emocji nie kryli rodzice i dziadkowie zawodników. Nie szczędzono dobrych rad, pochwał i instrukcji. A umiejętności wielu młodych sportowców zaskakiwały.

- To bardzo dobrze, że chcecie kontynuować zaszczepione w Waszych rodzinach pasje. Rozwijają one każdego. Życzę Wam wielu jeszcze sukcesów i gratuluję osiągniętych wyników – powiedział zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, który wraz z dyrektor MOSiR Ewą Kulczyńską i kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koninie Zenoną Sroczyńską wręczali nagrody młodym wędkarzom.

Godnym pochwały jest to, co podkreśliła Ewa Kulczyńska, że uczestnicy sportowego wędkowania pozostawili po sobie idealny porządek, sprzątając nie tylko swoje stanowiska, ale i teren wokół nich.