Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Wciąż pojawiają się osoby, które przez otrzymaną wiadomość SMS i logowanie się przez nadesłany link, straciły pieniądze zgromadzone na swoim koncie. Po raz kolejny ostrzegamy przed działaniami oszustów.

Phishing – to bardzo popularna i często wykorzystywana metoda oszustwa, w której przestępcy podszywają się pod instytucje lub inne osoby w celu wyłudzenia danych wrażliwych, których nikt poza właścicielem nie powinien znać.

Za pomocą tej metody w ubiegłym tygodniu zostały oszukane dwie osoby z powiatu konińskiego. Otrzymały one wiadomość SMS z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej oraz prośbą o uregulowanie należności. Na końcu tej wiadomości zamieszczony został link, za pomocą którego ofiary dokonały logowania na fałszywej stronie,  podając swoje dane wrażliwe (PESEL, nr konta wraz z hasłami, a także nr karty kredytowej wraz z kodem CVC). Informacje te zostały wykorzystane przez oszustów do kradzieży pieniędzy z kont bankowych.

Ostrzegamy przed takimi działaniami oszustów oraz apelujemy, by nigdy nie logować się do kont bankowości elektronicznej za pośrednictwem zamieszczanych linków. Pamiętajmy, by zawsze sprawdzać wiarygodność otrzymywanych wiadomości bezpośrednio u dostawców danej usługi.   

  • Treść wiadomości wysłanej przez oszustów z zamieszczonym linkiem