Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

O dwa nowe radiowozy wzbogaciła się Komenda Miejska Policji w Koninie. Ich zakup w połowie sfinansował koniński samorząd, przekazując na ten cel 110 tysięcy złotych. Pozostałą część dołożyła Komenda Główna Policji.

18 stycznia prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Mariusz Jaworski wręczyli funkcjonariuszom z drogówki kluczyki do oznakowanych radiowozów marki Toyota Corolla. – To jest inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówił prezydent Korytkowski. Dodał też, że zakupione samochody to nowoczesne auta hybrydowe przetestowane w innych komendach w Polsce.

Jak podkreślił prezydent Korytkowski – miasto wspiera konińską policję w miarę własnych możliwości. W 2020 roku samorząd kupił na użytek policjantów sprzęt niezbędny w ich codziennej pracy. To dwa skórzane kombinezony dla patroli motocyklowych wraz z kaskami i odzieżą wodoodporną, dwa rowery dla dzielnicowych, dwa alkotestery, a także 22 komplety profesjonalnych strojów dla nieetatowej grupy realizacyjnej. 

Warto dodać, że w tym roku samorząd pomoże strażakom z OSP Starówka w zakupie samochodu pożarniczego. Konin przekaże na ten cel 400 tysięcy złotych.