Kino Centrum i Koniński Dom Kultury zapraszają w ramach projektu ,,Senior w Centrum” na pokaz filmu GIEREK. Ten odbędzie się 31 stycznia o godz. 12.00. Bilety w cenie 8 zł (dla osób 60+) można kupić w kasie KDK.

Projekt na stałe wpisał się w już w kalendarz kina. Raz w miesiącu seniorzy biorą udział w projekcji filmu specjalnie dla nich dedykowanego. Atrakcją jest nie tylko seans, ale również spotkania. Te głównie dotyczą bezpieczeństwa i prowadzone są przez konińskich policjantów.

31 stycznia, w samo południe, zapraszamy na pokaz filmu ,,Gierek”.
Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził?
 
Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.
 
Reżyseria: Michał Węgrzyn. Scenariusz: Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki. Gatunek: biograficzny. Produkcja: Polska. Premiera: 21 stycznia 2022 (Polska)
Czas: 2h 20min