Święto muzyki gospel odbędzie się po raz kolejny w Koninie. Na 16. Gospel nad Wartą zapraszamy już 15 maja. Koncert odbędzie się w Konińskim Domu Kultury.

 
Wiosną 2004 roku format Gospel nad Wartą pojawił się w Koninie po raz pierwszy. Od tego czasu minęło osiemnaście lat, a po pandemicznej przerwie powraca na afisze w tradycyjnie międzynarodowej odsłonie.
Muzyka gospel gości w naszym mieście już blisko dwie dekady za sprawą konińskiego chóru gospel, który nie ustaje w propagowaniu swojego ulubionego nurtu. Chórzyści muzykowali ze znakomitymi twórcami z Wielkiej Brytanii, USA, a także z czołówką polskich artystów tworząc liczne wyjątkowe koncerty.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel zaprasza na 16. edycję Gospel nad Wartą w niedzielę 15 maja na godzinę 17.00 do Konińskiego Domu Kultury, który jest również współorganizatorem wydarzenia.
Wystąpią: Konin Gospel Choir pod dyrekcją Beaty Stanisławskiej- Zielak z towarzyszeniem muzyków Holy Noiz oraz Peter Francis – jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel. Przez wiele lat był dyrektorem artystycznym London Community Gospel Choir, obecnie jest leaderem chóru The Jabez Family, który w 27- osobowym składzie gościł w Koninie w 2009 roku. Peter Francis oprócz charyzmatycznej osobowości obdarzony jest niezwykłym talentem muzycznym i poczuciem humoru. Każde spotkanie z tym pełnym pasji i otwartości na ludzi artystą pozostaje w pamięci. Zatem już w maju 100% gospel w gospel.

ZAPRASZAMY!
 
Miejsce: KDK, pl. Niepodległości 1
Kiedy: 15 maja 2022 r., g. 17.00
Bilety: 25 zł dostępne w kasach KDK (także online)