Czy istnieją jeszcze pożyczki bez BIK? Kto nie sprawdza BIK przy pożyczce?

Zaciągnięcie szybkiej pożyczki to rozwiązanie, na które decyduje się sporo osób. Co prawda, wiąże się to z pewnymi kosztami, jednak wymagania odnośnie klientów są dużo mniejsze, niż ma to miejsce to w przypadku banków. Dodatkową korzyścią jest fakt, że nie wszystkie firmy pożyczkowe sprawdzają klienta w bazie BIK.

Co to jest BIK?

Starając się o kredyt, możemy zetknąć się z różnego rodzaju pojęciami, które niczym w grze komputerowej przedstawiają stopnie trudności, jakie musi przejść każdy potencjalny kredytobiorca, aby dostać upragnioną pożyczkę. Wymagania są różne, ale w kwestii BIK, banki są nieubłagane. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to baza wiedzy odnośnie każdego obywatela, który kiedykolwiek wziął pożyczkę lub kredyt. Są tutaj rejestrowane wszystkie opóźnienia lub brak spłaty danego zobowiązania, ale także terminowe lub wcześniejsze uregulowanie pożyczki czy kredytu, co podwyższa zdolność kredytową.
Nie dla każdego jednak widoczność w bazie BIK jest wygodna. Wiele osób decyduje się na znalezienie firmy, która nie sprawdza zdolności kredytowej, i oferuje te produkty „na słowo”. Pożyczki bez BIK opisane są szerzej w artykułach na www.dobrapozyczka24.pl, gdzie znajdziesz wiele praktycznych informacji na ten temat. Zaciągnięcie takiego zobowiązania ma sporo plusów, ale może mieć także mroczne strony. Przede wszystkim jednak dla osoby, która ma w swojej historii jakieś opóźnienia w spłatach, pożyczki bez BIK są dobrym rozwiązaniem.

Czy istnieją jeszcze pożyczki bez BIK?

Firmy pożyczkowe, przyznające różnego rodzaju produkty swoim klientom, mają różny system zabezpieczeń. Co prawda warunki, które musi spełnić potencjalny pożyczkobiorca, są dużo łagodniejsze, niż w przypadku kredytu, jednak często firmy pożyczkowe stosują różnego rodzaju zapisy, jak większe opłaty w przypadku spóźnienia się ze spłatą, czy też poręczenie kogoś znajomego. W przypadku, w którym firmy pożyczkowe nie sprawdzają raportu BIK, są one narażone na potencjalne nawiązanie umowy z osobą, która miała już na swoim koncie różnego rodzaju opóźnienia w spłatach, a nawet niespłacone pożyczki. Z tego też względu, pożyczki te często są dość drogie, a czas ich spłaty ograniczony do minimum. Oczywiście spisywane są wszystkie dane klienta tak, aby w razie problemów można było łatwo go znaleźć. Obecnie nadal istnieje kilka firm, które udzielają pożyczek na takich zasadach, a wraz z podwyższeniem stóp procentowych w bankach, placówki te mają duże pole do popisu, i mogą cieszyć się większym napływem klientów.

Czy pożyczka bez BIK jest bezpieczna?

Pożyczka na BIK może kojarzyć się z pewnego rodzaju ryzykiem, jednak w dużej mierze podejmują je raczej firmy pożyczkowe. Jeśli natomiast jesteś pożyczkobiorcą, ważne jest dokładne przeczytanie umowy – pozwoli to uniknąć dodatkowych opłat, o których nie wiedzieliśmy i nie wplątać się w sytuację, która kosztowałaby nas dużo stresu. Choć pożyczki bez BIK zazwyczaj są drogie, to zdarzają się firmy, które przedstawiają uczciwe warunki. Najważniejsze to dobrze zrozumieć wszystkie zapisy, umieszczone w kontrakcie i dopytać o ewentualne szczegóły, tak aby później nie okazało się, że jesteśmy firmie pożyczkowej winni dużo więcej, niż się spodziewaliśmy.