Filmowe hity, dobre filmy ostatnich lat. Co warto zobaczyć?

Co roku w kinach na całym świecie wyświetlane są nowe filmowe hity. Niektóre są lepsze, inne mniej ambitne, warto jednak czytać recenzje, by dobrze wybrać konkretną produkcję. Większość dobrych filmów z ostatnich lat zobaczysz online. Poniżej wymieniamy kilka propozycji, z którymi warto się zapoznać.

Gorący temat

Choć mówi się, że kino to obecnie tylko pusta rozrywka, na dużym ekranie można w istocie zobaczyć emocjonujące, jak również przedstawiające ważne problemy produkcje. Największe filmowe hity zebrał w jednym miejscu Player.pl, a jednym z nich jest „Gorący temat”, dostępny online. To film opowiadający o słynnej stacji telewizyjnej The Fox News, w której praca wiąże się z prestiżem i trampoliną do sukcesu dziennikarskiego – jednak kulisy tej kariery są już dużo bardziej mroczne. Produkcja przedstawia zmagania trzech kobiet, które zdecydowały się powiedzieć dość seksualnemu wykorzystywaniu, będącemu codziennością w firmie. Jak łatwo można się spodziewać, bunt okazuje się drogą przez mękę, a despotyczny szef stacji nie zamierza tak łatwo się poddać.

Narodziny Gwiazdy

Absolutnym hitem ostatnich lat jest produkcja pod tytułem „Narodziny Gwiazdy” z 2018 roku, piękny film przepełniony muzyką, który sprezentował światu grany swego czasu przez wszystkie stacje radiowe utwór „Shallow”. Film jest historią gwiazdora muzyki country, w którego rolę wcielił się Bradley Cooper, i utalentowanej muzycznie kelnerki (w tej roli znakomita Laydy Gaga). Obydwoje spotykają się pewnego dnia, by wspólnie poradzić sobie z dawnymi demonami i poczuciem życiowej porażki. Razem próbują odnaleźć w sobie siłę do dalszej twórczości i wiarę w lepsze jutro.

Ciemno, prawie noc

Wśród filmowych hitów ostatnich lat nie mogło zabraknąć polskich produkcji. „Ciemno, prawie noc” to doskonały thriller z 2019 z Magdaleną Cielecką i Marcinem Dorocińskim. Historia opowiada o dziennikarce, która po długim czasie wraca w swoje rodzinne strony na Dolnym Śląsku, by przeprowadzić własne dziennikarskie śledztwo dotyczące tajemniczych zaginięć dzieci. Oprócz trudnych okoliczności sprawy będzie także musiała zmierzyć się z własnymi demonami z przeszłości.

Braven

Jeśli szukasz dobrej sensacji, film „Braven” na pewno dostarczy Ci dużych emocji. W filmie poznajemy Joe Bravena, właściciela firmy, która zajmuje się wyrębem drzew. Na skutek nieprzyjemnej sytuacji w barze, spowodowanej przez cierpiącego na demencję ojca Joe, główny bohater postanawia nieco odpocząć wśród przyrody. Pech chce, że to właśnie domek z bali, w którym przebywa wraz z całą rodziną, biorą sobie a warsztat handlarze narkotyków, którzy jednocześnie chcą wykorzystać biznes Bravena jako przykrywkę do swoich ciemnych interesów.

Manchester By The Sea

„Manchester By The Sea” to film piękny, melancholijny i dogłębnie smutny, zostawiający jednak pod koniec promyk nadziei. Jest to historia człowieka, który po śmierci brata wraca do swojego rodzinnego miasta, aby zaopiekować się nastoletnim bratankiem. Jednocześnie bohater będzie musiał zmierzyć się z ogromną traumą z przeszłości, która sprawiła, że porzucił dawne życie. Film jest pięknie nakręcony i przedstawia niezwykłą i bardzo trudną historię człowieka, dla którego powrót do dawnego życia wydaje się być niemożliwy.