Atelier KreDKa działające w Konińskim Domu Kultury zaprasza na podsumowanie artystycznego roku. W poniedziałek, 20 czerwca, na dużym ekranie Kina Centrum zobaczymy wszystkie powstałe w atelier prace w mijającym roku artystycznym. Jak podkreśla Katarzyna Mijakowska, opiekun KreDKi, prac tych będzie ponad 250.


Na prezentacji, obok prac, zobaczymy także ich autorów, a są nimi uczestnicy zajęć w Atelier KreDKa w wieku od 7 do 18 lat. W sumie do siedmiu grup kredki uczęszczało 80 osób.

W ciągu tego roku, nastąpiło pandemiczne uwolnienie energii. Po raz pierwszy zobaczyliśmy to na wystawie neurografiki, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku.

Jak przypomina Katarzyna Mijakowska, młodzi plastycy kolejne miesiące spędzili w pracowni nad przygotowaniem wystawy ,,Kobiety”, która na stałe wpisała się w kalendarz marcowych wydarzeń w Koninie.
W międzyczasie powstawały prace na wiele tematów, i w wielu technikach. Ulubienie z nich to pastele, farby, kredki i ołówki.  

- Powstawały i martwe natury i pejzaże; portrety, architektura i rysunek anatomiczny. Reszta prac to samorealizacja własnych pomysłów – dodaje opiekun grupy.
Najmłodsi bawili się gliną i slimami. Powstawały maski, rzeźby, kolaże i ozdoby na różne okazje.

Wernisaż podsumowujący rok pracy w Atelier KreDKa odbędzie się 20 czerwca o godz. 17.00 w sali Kina Centrum.
Zapraszamy!