Uczniowie różnych szkół podstawowych naszego miasta, w tym trzy przeurocze Ukrainki, uczestniczą w półkoloniach prowadzonych przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich. Na brak atrakcji nie narzekają. W poniedziałek (4 lipca) byli gośćmi prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego.

Koloniści okazali się bardzo dociekliwymi młodymi ludźmi. Po informacjach prezydenta Piotra Korytkowskiego o tym jak działa miasto i czym zajmuje się Urząd Miejski zasypały gospodarza pytaniami. M.in. czy lubi swoją pracę, ile godzin w niej spędza, jak został prezydentem, co robi w czasie wolnym, czy był za granicą, w tym na Ukrainie. Piotr Korytkowski odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania kolonistów, którym towarzyszyły wychowawczynie oraz prezes TIO Anna Lewandowska. W prezencie młode Ukrainki zaśpiewały przepięknie piosenkę o kalinie, był też wierszyk, którego morał prezydent Piotr Korytkowski wziął sobie głęboko do serca. Otrzymał też od kolonistów przepiękny rysunek. Zrewanżował się słodkościami i balonikami, z logo naszego miasta.

Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia i życzeń dalszych przyjemnych wakacji. Podopieczni półkolonii TIO nie narzekają na brak atrakcji. Zwiedzali Bydgoszcz, byli na uniejowskich termach, a teraz wybierają się do podłódzkiego parku rozrywki.