Tworzywo, które z powodzeniem zastąpi szkło. Poznaj właściwości płyt plexi i wykorzystaj je w swoim biznesie lub prywatnie

Płyta plexi, której nazwa pochodzi od polimetakrylanu metylu, czyli tworzywa sztucznego, należy do sztywnych i termoplastycznych tworzyw. Właśnie dzięki tym i pozostałym właściwościom, wykorzystywana jest w wielu branżach m.in. budowlanej, handlowej, przemysłowej czy reklamowej. Wytwarzana jest ona metodą wytłaczania, z którego powstaje granulat polimerowy, a następnie poddawany zostaje obróbce termicznej. To, między innymi, z arkusza plexi były produkowane specjalne osłony ochronne w sklepach, które chroniły sprzedawcę od kontaktu z klientem. Poznaj bliżej materiał, jakim jest popularna pleksa.

Pleksiglas wykorzystasz w wielu miejscach. Jakie są jej właściwości?

Jeśli potrzebujesz tworzywa, które jest gładkie, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, odporne na warunki atmosferyczne czy wysoką sztywność, arkusz plexy będzie najlepszym wyborem. Jest to alternatywa dla szkła, które jest cięższe, droższe i nie jest odporne na stłuczenia. Z kolei płyta pleksi nie stłucze się przy ewentualnym wypadku, ma lepszą przepuszczalność światła, a także niższą wagę. Wykorzystać ją można do stworzenia elementów wykończeniowych, drobnych mebli, kloszy na lampy, drzwi wewnętrzne do pokoju i jako osłony na ladę. 

Plexa tworzona na wymiar. Płyty bezbarwne i mleczne najpopularniejsze 

Płyty plexi sprawdzą się lepiej od szkła, dlatego do najpopularniejszych należą te bezbarwne i mleczne. Zostaną doskonale wykorzystane wewnątrz i na zewnątrz budynków, a ze względu na swoją termoplastyczność, są łatwe w obróbce termicznej i mogą być poddawane zmianom kształtu. Plexa za sprawą swoich właściwości stała się popularna. Wszechstronne zastosowanie jest dużym plusem tego materiału. Dodatkowo plexa poddawana jest recyklingowi i może być ponownie wykorzystywana. Pleksa na dach, do ogrodu, na balkon, w autobusach, tramwajach, sklepach lub jako tarcze policyjne. Gdziekolwiek się nie spojrzy, materiał ten znajduje się w naszym otoczeniu.