catering dietetyczny - pudełka

Catering dietetyczny jest obecnie popularną formą odżywiania, może być także wsparciem w indywidualnych dietach. Polega on na dostarczaniu przygotowanych wcześniej dań pod wskazany przez klienta adres. Nazywany jest także dietą pudełkową, w ramach takiej usługi klient ma do wyboru różnego rodzaju diety i może wybrać wariant, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. Korzystanie przez dłuższy czas z dobrze zbilansowanej diety przygotowanej pod nadzorem dietetyka wpływa korzystnie na zdrowie.

Kiedy warto zamawiać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny powinien być dostosowany do indywidualnych wskazań dietetycznych, preferencji klienta, a także do różnych nietolerancji na składniki odżywcze i alergii pokarmowych. Najczęściej z cateringu dietetycznego korzystają osoby:

 - chcące prowadzić zdrowy tryb życia albo niemające czasu na gotowanie,

 - prowadzące intensywne treningi fizyczne,

 - odchudzające się,

 - wymagające specyficznej diety z powodu swojego stanu zdrowia.

Wszystkie dania znajdujące się w cateringu dietetycznym są opracowywane pod okiem dietetyka, dzięki temu mają szczegółowo wyliczoną ilość kalorii, a także optymalną zawartość wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Wszystkie produkty są świeże, ponieważ catering dietetyczny bardzo dba o jakość produktów. Warzywa i owoce zazwyczaj są zamawiane od lokalnych producentów żywności ekologicznej. Catering dietetyczny jest również okazją do poznania nowych smaków i ciekawych zestawień produktów, dzięki temu można poznać różne oryginalne dania bez konieczności odwiedzania drogich restauracji.

Catering dietetyczny - na jaki rodzaj diety się zdecydować?

Firma cateringowa może pomóc w doborze właściwej diety, oferując możliwość indywidualnych konsultacji z dietetykiem. Dokonując wyboru diety, należ wziąć pod uwagę swój wskaźnik BMI, stan zdrowia, preferencje żywieniowe, zapotrzebowanie na ilość kalorii w zależności od trybu życia, siedzącego albo aktywnego, nietolerancję i alergie pokarmowe. Catering dietetyczny może być także zamawiany na próbę, aby można było ocenić jakość i smak potraw przed złożeniem zamówienia na dłuższy czas.

Zazwyczaj dania oferowane przez catering dietetyczny Konin mają jakość restauracyjną, nie należy spodziewać się żywności typu fast-food, frytek czy tłustych kanapek. Przygotowywane są także specjalne diety dla osób, które nie jedzą glutenu, nabiału albo mięsa. Największym zainteresowaniem cieszą się zazwyczaj diety niskokaloryczne, śródziemnomorskie, wegetariańskie, albo specjalne zestawy żywieniowe dla osób uprawiających intensywnie sport.

Dzięki temu, że catering dietetyczny dostarcza gotowe dania do domu, można zaoszczędzić sporo czasu, który jest marnowany na robienie zakupów i przygotowywanie potraw. Potrawy są pakowane do praktycznych pudełek, które można zabrać ze sobą do pracy albo w dowolnie wybrane miejsce. Z cateringu dietetycznego chętnie korzystają mieszkańcy większych miast jak też niewielkich miejscowości. Dużą zaletą takiej formy odżywiania jest niemarnowanie żywności, firmy cateringowe oferują spore rabaty dla stałych klientów.