Do konińskich policjantów zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut. Kobieta straciła ponad 37 tysięcy złotych. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi, bo przestępcy posługują się różnymi legendami, ale ich cel jest jeden.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, kobieta o imieniu Bridget zgłosiła się do niej z propozycją inwestycji w waluty. Rozmówczyni zaproponowała, że warunkiem przystąpienia do inwestycji jest wpłata na wskazane przez nią konto kwoty pieniędzy. Kobieta chciał zarobić, więc zgodziła się na propozycję i przelała kwotę 300 zł i od tej chwili mogła obserwować swoje pieniądze, które każdego dnia wykazywały zysk.

Z pokrzywdzoną kilka dni później skontaktował się inny mężczyzna i oświadczył, że jest księgowym z giełdy potwierdzając, że pieniądze cały czas rosną. Po jego sugestiach i przekonaniach kobieta przelewała kolejne kwoty, żyjąc w przekonaniu, że dobrze inwestuje swoje pieniądz. Aż do momentu, kiedy skontaktował się z nią bank i poinformował, że dokonane przelewy były na konto oszustów. Kobieta chcąc zarobić na kryptowalutach straciła łącznie kwotę 37 915z zł.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Nigdy pod żadnym pozorem nie przelewamy pieniędzy na konta osób, których nie znamy, nie instalujmy proponowanych nam przez nieznajomych programów na swoich urządzeniach . Nie otwierajmy również podesłanych nam linków. Zachowajmy zdrowy rozsądek, a wobec obcych bądźmy nieufni.