W dniu dzisiejszym policyjna flota powiększyła się o nowy nieoznakowany radiowóz, który będzie służył w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Zakup radiowozu był możliwy dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Koninie. Poza wsparciem nowego radiowozu Starostwo przekazało również środki finansowe na zakup kostiumu Sierżanta Pyrka, który jest już doskonale znany przez naszych najmłodszych.

Dzisiaj (26 stycznia 2024 roku) przed Komendą Miejską  Policji w Koninie  odbyło się oficjalne przekazanie nowego nieoznakowanego radiowozu. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Mariusz Jaworski , wraz ze swoimi Zastępcami podinsp. Jackiem Kudlińskim oraz kom. Pawłem Szafrańskim, Starosta Koniński  Stanisław Bielik, a także Wicestarosta Koniński Władysław Kocaj. Samochód przeznaczony będzie do działań funkcjonariuszy na terenie całego powiatu konińskiego.

Zakup nowego radiowozu został w całości sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Koninie.

Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Mariusz Jaworski podziękował zaproszonym gościom za  zakup samochodu. Szef konińskich policjantów wyraził również wdzięczność za dotychczasową współpracę oraz za zaangażowanie i wsparcie w  wielu przedsięwzięciach, podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu konińskiego.

Poza wsparciem zakupu nowego radiowozu, Starostwo Powiatowe w Koninie przekazało również środki na zakupu kostiumu Sierżanta Pyrka, który doskonale cieszy się popularnością wśród najmłodszych.