PTTK zaprasza na autokarową wycieczkę do Tomisławic i okolic
Klub Turystyczny PTTK w Koninie zaprasza wszystkich miłośników turystyki na całodniową wycieczkę autokarową pod hasłem "Tomisławice i okolice". To niepowtarzalna okazja, aby poznać uroki północnej części powiatu konińskiego oraz zobaczyć jedną z ostatnich czynnych odkrywek w regionie.
  1. Wycieczka odbędzie się 20 lipca.
  2. Zwiedzanie nastawni KWB i odkrywki w Tomisławicach.
  3. Zgłoszenia przyjmowane do 10 lipca.
  4. Transport autokarowy w cenie wycieczki.

Klub Turystyczny PTTK w Koninie w ramach projektu „Spacerkiem po zdrowie” organizuje wyjątkową wycieczkę do Tomisławic i okolic. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jedną z ostatnich czynnych odkrywek w Zagłębiu Konińskim, co stanowi wyjątkową atrakcję dla miłośników geologii i przemysłu.

Wanda Gruszczyńska, sekretarz Zarządu Klubu Turystycznego PTTK w Koninie, zachęca do udziału: - Całodniowa wycieczka autokarowa odbędzie się 20 lipca. Jest to okazja do obejrzenia prawdopodobnie ostatniej czynnej odkrywki Zagłębia Konińskiego. W programie również nastawnia KWB, a potem atrakcje północnej części powiatu konińskiego. Oferujemy wycieczkę po kosztach transportu – informuje Gruszczyńska.

Ze względu na specyfikę zwiedzanych miejsc, takich jak czynna odkrywka w Tomisławicach, obowiązują pewne wymogi bezpieczeństwa. Konieczne jest podanie danych osobowych uczestników oraz rodzaju środka transportu. Organizatorzy zapewniają profesjonalną obsługę przewodników zarówno ze strony PTTK, jak i kopalni, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i ciekawą narrację podczas zwiedzania.

Uczestnicy wycieczki otrzymają również materiały informacyjne, które pozwolą na jeszcze lepsze zrozumienie zwiedzanych miejsc. Termin zgłoszeń mija 10 lipca, dlatego warto się pospieszyć, aby nie przegapić tej niepowtarzalnej okazji do spędzenia aktywnego i edukacyjnego dnia.


Na podst. Urząd Miejski w Koninie