Atrakcje, muzyka i zawody jeździeckie na Dniach Konina 2024
Dni Konina 2024 to wydarzenie pełne wrażeń i niezapomnianych chwil. Festiwal obfitował w liczne koncerty, zawody sportowe oraz atrakcje dla wszystkich mieszkańców i gości. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wyjątkowego święta, które miało miejsce od 21 do 23 czerwca.

Rozpoczęcie Dni Konina 2024: Muzyka, sport i zakończenie roku szkolnego

W piątek 21 czerwca rozpoczęły się Dni Konina 2024, które zbiegły się z zakończeniem roku szkolnego i początkiem wakacji. Już od pierwszych godzin na konińskich błoniach gromadziły się tłumy młodych ludzi, gotowych na muzyczne doznania. Pierwszego dnia nie zabrakło sportowych emocji, gdy Polska zmierzyła się z Austrią w Euro 2024. Niestety, mimo wielkiego wsparcia w Strefie Kibica na Bulwarze Nadwarciańskim, Polska przegrała 1:3.

Wieczorem scena na błoniach rozbrzmiała rockowymi dźwiękami zespołu Łydka Grubasa, który swoim energicznym występem idealnie rozpoczął wakacyjny czas. Nawet niesprzyjająca pogoda nie zdołała zniechęcić entuzjastycznej publiczności. Swoje słowa wsparcia i życzenia dobrej zabawy przekazał Prezydent Konina, Piotr Korytkowski.

Koncerty i zawody jeździeckie: atrakcje drugiego dnia festiwalu

Drugi dzień, 22 czerwca, przyniósł jeszcze więcej emocji. O poranku wystartowały 18. Zawody Jeździeckie Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody Konin CUP, które przyciągnęły miłośników sportów konnych z całego regionu. Na specjalnie przygotowanym parkurze zawodnicy rywalizowali w widowiskowych zmaganiach, dostarczając widzom wielu niezapomnianych chwil.

Po południu scena na błoniach należała do młodych talentów z konińskich instytucji i szkół prywatnych. Młodzi wokaliści i tancerze, w tym zespoły Body and Soul, CODA i FUKS, zaprezentowali się w nowych choreografiach i pięknych strojach, zachwycając publiczność.

Wieczór upływał przy folkowych melodiach zespołu Nadija oraz góralskich rytmach Golec uOrkiestra. Muzyka porwała tłumy, a energia koncertów udzieliła się wszystkim obecnym.

Finałowy dzień Dni Konina: konkursy, warsztaty i zabawa dla najmłodszych

Niedziela, 23 czerwca, była kolejnym dniem pełnym wrażeń. Na błoniach kontynuowano zawody jeździeckie, które przyciągnęły zarówno zawodników, jak i licznych widzów. Tymczasem na Bulwarze Nadwarciańskim odbywał się Przystanek Koninkowo, oferujący warsztaty i atrakcje dla dzieci. To miejsce stało się centrum rodzinnej zabawy i edukacji.

Po południu ruszył Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej, którego gwiazdą był aktor Artur Barciś. Jego występ był szczególnym punktem programu, przyciągającym miłośników muzyki literackiej i teatru.

Organizatorami Dni Konina 2024 były: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Stowarzyszenie Młodzi Aktywni. To dzięki ich zaangażowaniu mieszkańcy i goście mogli cieszyć się bogatym programem i niezapomnianymi wrażeniami.


Wg inf z: KDK Konin