Zmiany w organizacji ruchu przy konińskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

Miasto Konin wprowadza tymczasowe korekty w organizacji ruchu wokół cmentarzy, by ułatwić dojazd i poruszanie się podczas Dnia Wszystkich Świętych. Zmiany obejmują nowe jednokierunkowe odcinki, wyznaczone miejsca do parkowania oraz uprzywilejowanie komunikacji miejskiej. Kierowcy i pasażerowie powinni liczyć się ze zmienioną trasą przejazdów i oznakowaniem.
- Organizacja ruchu w Koninie podczas Wszystkich Świętych
- Cmentarz parafialny przy ul. Kolskiej
- Cmentarz komunalny przy ul. Staromorzysławskiej
Organizacja ruchu w Koninie podczas Wszystkich Świętych
W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych w rejonie konińskich nekropolii zostaną wprowadzone czasowe zmiany mające usprawnić dojazd. Zmiany zaczną obowiązywać w późnych godzinach wieczornych 30.10.2025 i potrwają do przywrócenia stałej organizacji ruchu do godziny 12:00 dnia 03.11.2025. Urzędnicy miasta zapowiadają, że priorytet w komunikacji otrzymają autobusy - poruszać się będą po wyznaczonych pasach, a część ulic zostanie przekształcona na krótkoterminowe parkingi dla odwiedzających.
W praktyce oznacza to m.in. wyznaczenie tymczasowych miejsc postojowych, ograniczenia zatrzymywania się na wielu ulicach oraz zawężenie przejezdnych pasów dla samochodów osobowych. W komunikatach podkreślono, że wszystkie zmiany będą sygnalizowane znakami i służyć mają płynności ruchu w newralgicznych punktach miasta.
Cmentarz parafialny przy ul. Kolskiej
W rejonie cmentarza parafialnego przy ul. Kolskiej jako miejsce tymczasowego parkowania zostanie wykorzystana wschodnia nitka Trasy Warszawskiej (kierunek Koło - Konin). Parking powstanie na prawym pasie jezdni od ronda w stronę centrum. W związku z tym tymczasowo zostanie zablokowany zjazd z łącznicy z ul. Europejską, a ruch w kierunku centrum będzie kierowany na rondo. Przewidziano dojście piesze z miejsca parkowania do istniejącej infrastruktury pieszo-rowerowej.
Sama ul. Kolska zostanie czasowo jednokierunkowa do skrzyżowania z ul. Świętojańską. Na odcinku od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania z ul. Świętojańską wprowadzony zostanie BUS PAS, z którego będą korzystać wyłącznie autobusy MZK. Samochody osobowe będą poruszać się tylko lewym pasem, a postój będzie możliwy tylko w wyznaczonych miejscach.
Cmentarz komunalny przy ul. Staromorzysławskiej
W rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Staromorzysławskiej również zaplanowano szereg ograniczeń. Ul. Działkowa, na odcinku od parkingu przy cmentarzu do skrzyżowania z ul. Staromorzysławską, zostanie jednokierunkowa i objęta zakazem zatrzymywania się po obu stronach. Z parkingu przy cmentarzu będzie możliwy wyjazd w obu kierunkach.
Na ul. Staromorzysławskiej, od skrzyżowania z ul. Działkową, będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się po obu stronach na całej długości ulicy. Plac przed bramą wjazdową do cmentarza zostanie objęty zakazem poruszania się pojazdów. Ponadto na odcinku od skrzyżowania z ul. Harcerską do cmentarzy przewidziano ruch dozwolony tylko dla autobusów MZK.
Dodatkowo ul. Harcerska, między skrzyżowaniem z ul. Staromorzysławską a skrzyżowaniem z ul. Sosnową, będzie jednokierunkowa z zakazem zatrzymywania się po lewej stronie. Zakaz zatrzymywania się będzie też dotyczył ul. Portowej oraz ks. Jerzego Popiełuszki.
Wszystkie zmiany mają charakter tymczasowy i będą obowiązywać w wymienionym wcześniej terminie. Władze miasta proszą, by planować dojazdy z wyprzedzeniem, korzystać z wyznaczonych parkingów, oraz zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie i polecenia służb porządkowych.
na podstawie: Urząd Miejski Konin.
![]()
Ostatnie Artykuły

Paszporty, mapa świata i wyprawa nad Wartę. Tak wyglądały „Wakacje z książką”

Rolnicy ocenią półrocze i przyszłość. GUS prowadzi badanie koniunktury

Jedna broszura, trzy rodzaje pomocy. Rodzice łatwiej znajdą wsparcie

Święto plonów w Kleczewie połączy tradycję z muzyką i rodzinną zabawą

Młodzi z regionu dostaną narzędzia do działania. Rusza nabór do Akademii

Koninianie zaśpiewają historię miasta. Powstaje Chór Jednej Piosenki

Piątkowe kontrole na drogach Konina. Policja sprawdza więcej niż prędkość

IMGW ostrzega przed upałem. W powiecie konińskim będzie do 35°C

Zgłoszenia o nielegalnym parkowaniu w Koninie. Nie wszystko się potwierdziło

W Koninie można leżeć na gwoździach. SOWA dodaje pięć nowych prób

Konin wraca do rzemiosła i muzyki - XIX Jarmark Świętego Bartłomieja

Konin żegna lato muzyką, słowiańskimi mitami i Królem Popu

Kilka minut może sprawdzić stan kości. Bezpłatne badania w Koninie

Parkowanie na chodniku i blokada garażu. Straż Miejska interweniowała w Koninie
Przydatne dane teleadresowe
- KRUS Konin - telefon, godziny, rejestracja rolnika i emerytura
- WITD Poznań Oddział w Koninie - kontakt, adres, korespondencja
- Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Koninie - kontakt, procedury, dokumenty
- Zarząd Dróg Miejskich w Koninie - kontakt, zgłoszenia awarii, zajęcie pasa drogowego
- Parafia św. Wojciecha w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Sąd Okręgowy w Koninie - kontakt, wydziały, godziny i sprawy
