AI w kulturze Konina - pierwsze szkolenie i zapowiedź 13 kolejnych spotkań

W Konińskim Centrum Kultury nabiera tempa to, o czym coraz częściej mówi się w muzeach i bibliotekach - praktyczne zastosowania sztucznej inteligencji. Na pierwszym szkoleniu w ramach projektu “Nowa energia w kulturze - rozwój przestrzeni kulturalnej przestrzeni Konina” lokalni pracownicy kulturę dotykali nowych narzędzi i dyskutowali, jak wprowadzić je do codziennej pracy instytucji.
- Szkolenie “AI od podstaw” pokazało, jak AI może odciążyć codzienne zadania w kulturze
- Dołączysz na kolejne szkolenia w Domu Zemełki - gdzie i jak się zapisać
Szkolenie “AI od podstaw” pokazało, jak AI może odciążyć codzienne zadania w kulturze
Prowadząca Marta Wysocka z Centrum Rozwoju Edukacji A-Z z Warszawy poprowadziła uczestników przez podstawy i praktyczne przykłady zastosowań — od organizacji zasobów po pomysły na komunikację wydarzeń. W spotkaniu wzięli udział pracownicy Urzędu Miejskiego w Koninie, Konińskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, Centrum Informacji Turystycznej oraz Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto. To nie była sucha teoria — grupa testowała narzędzia i rozmawiała o konkretnych potrzebach lokalnych instytucji, co daje nadzieję na realne zmiany w pracy kulturalnej w mieście 🙂.
Dołączysz na kolejne szkolenia w Domu Zemełki - gdzie i jak się zapisać
Przed uczestnikami jeszcze 13 szkoleń w ramach projektu, które będą odbywać się w Inkubatorze Aktywności Kulturalnej Dom Zemełki przy Placu Wolności 16. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenia mailowe do koordynatora Domu Zemełki — Robert Glapa, [email protected]. Można też dzwonić lub pisać do sekretariatu Konińskiego Centrum Kultury pod numerem +48 63 211 31 31 oraz na adres [email protected].
Powtórzę dane kontaktowe dla wygody - jeśli chcesz przyjść na kolejne spotkania, zapisz się mailowo do koordynatora: [email protected], a w razie pytań korzystaj z telefonu +48 63 211 31 31 lub [email protected]. 🎭💡
Szkolenia to dobra okazja, by na miejscu sprawdzić narzędzia i pomysły, które łatwo wdrożyć w małych instytucjach kulturalnych — od bibliotek po miejskie centra. Jeśli pracujesz w kulturze w Koninie lub okolicy, warto wpaść i zobaczyć, co AI może zrobić dla twojej pracy.
na podstawie: Konińskie Centrum Kultury.
Ostatnie Artykuły

“Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Powiat koniński na podium spartakiady. Zadecydowała szeroka drużyna

Zielony projekt w Koninie nabiera kształtu. Legionów wskazano do pilotażu

Na Noskowskiego i Szymanowskiego zabraknie wody. Rano ruszą prace

WielkoPolka szuka liderek z Wielkopolski. Ruszył nabór do czwartej edycji nagrody

Policjant z Konina wśród wyróżnionych w Poznaniu - dostał promesę

Upał nie odpuszcza. RCB przypomina, jak nie przegrzać organizmu

W upały zwierzęta walczą o każdy łyk wody. Fundacja apeluje o reakcję

Powiat koniński pod alertem IMGW. Nadchodzą trzy dni skwaru

Letnie pociągi z Wielkopolski. Nad morze i na krótsze wypady taniej

Wodór i technologie w Malezji. W delegacji był prezydent Konina

Sześć festiwalowych dni w Koninie. Teatr trafi na place i skwery

Konin szuka sposobu na deszczówkę. W Bydgoszczy pokazano, od czego zacząć
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Prokuratura Rejonowa w Koninie - kontakt, godziny przyjęć i obszar działania
- Nadzór Wodny w Koninie - kontakt, pozwolenia wodnoprawne, zgłaszanie awarii
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Koninie - kontakt, godziny, zakres działania
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Koninie - kontakt, msze, sakramenty
- Wielkopolski Ośrodek Adopcyjny w Koninie - kontakt, adres i usługi dla rodzin adopcyjnych
