Konin wchodzi w muzyczną rozmowę z Hoffmannem i Mozartem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie szykuje się spotkanie, które łączy słuchanie, czytanie i pamięć o dźwiękach, które zostają w człowieku na dłużej. To propozycja dla tych, którzy po wyjściu z koncertu lubią jeszcze chwilę pobyć w muzyce i sprawdzić, co ona właściwie robi z wyobraźnią 🎼📚
- Dyskusyjny Klub Muzyczny w Koninie sięga po literacki trop, który potrafi zaskoczyć
- Spotkanie zostawia też przestrzeń na kolejną muzyczną wyprawę
Dyskusyjny Klub Muzyczny w Koninie sięga po literacki trop, który potrafi zaskoczyć
15 maja 2026 r., godz. 16.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Muzycznego wrócą do filharmonicznych wrażeń i zestawią je z literackim światem E.T.A. Hoffmanna.
Punktem wyjścia będzie utwór „Don Juan. Z dziennika podróżującego entuzjasty” z tomu „Powieści fantastyczne”. To właśnie tam muzyka Mozarta przestaje być tylko sceną i wykonaniem, a zaczyna działać jak doświadczenie, które miesza porządki i zostaje pod skórą.
W spotkaniu chodzi nie tylko o sam tekst, ale też o to, co uczestnikom zostało w pamięci po muzycznym słuchaniu. Będzie więc miejsce na rozmowę o tym, jak różni się zwykłe słuchanie od bycia naprawdę w muzyce, kiedy dźwięk nie kończy się wraz z ostatnim taktem, tylko jeszcze długo pracuje w głowie ✨
Spotkanie zostawia też przestrzeń na kolejną muzyczną wyprawę
Na końcu rozmowa skręci w stronę następnego wyjazdu muzycznego. To ważny szczegół dla stałych bywalców klubu, bo temat pojawi się jako wspólne planowanie, a nie gotowa lista zapisów.
Podczas spotkania nie będą prowadzone zapisy na wyjazd. To będzie jeszcze etap rozmowy i wspólnego planowania w formule współuczestnictwa w organizacji wyjazdu.
Spotkanie poprowadzi Alan Woźniak. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Per Musicam. Całość odbywa się w ramach projektu LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI 5 z programu Partnerstwo dla książki 🎶
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.
Ostatnie Artykuły

Nowe połączenie MZK dla seniorów. Autobus jedzie prosto do dworca PKP

Konin wchodzi w muzyczną rozmowę z Hoffmannem i Mozartem

Limerykownia w Filii Medycznej rozkręciła bibliotekę krótkim wierszykiem

Żychlińscy uczniowie z główną nagrodą. Ekologiczny pomysł doceniony w Wielkopolsce

Przedszkolaki z Konina poleciały w kosmos prosto z biblioteki

Nad Wartą zakwitnie festyn. Konin szykuje kolorowe popołudnie

Książka, telefon i piasek - w Siódemce biblioteka zagrała na dwa światy

W Koninie świętowały chóry. Parafia Świętego Ducha ma już 200 lat

Konsultacje o rewitalizacji w Koninie. Stawką jest skład ważnego komitetu

Biblioteka na Starówce zamieniła książkę o psie w lekcję empatii

Książki, które pachną i wyskakują z kartek - tak zagrała biblioteka w Koninie

Kamishibai w Krzymowie - biblioteczna opowieść, która wciąga od pierwszej karty

Kleczew patrzy na Lublin. Samorządowcy szukali pomysłów dla młodych

