Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Golinie w minioną sobotę spotkali się z seniorami. Tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych, które nie zawsze radzą sobie zwłaszcza z nowymi zagrożeniami.

W sobotę 1 grudnia o 18:00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Barbarka dzielnicowi z Goliny asp. szt. Błażej Borowiec i mł. asp. Marcin Nowak skorzystali z zaproszenia Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie pana Stanisława Gawrońskiego oraz sołtysa Barbarki pana Stanisława Paszka i pojawili się na obchodach „Dnia seniora” połączonych z zabawą andrzejkową.

Obecność policjantów była oczywiście podyktowana troską o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców gminy Golina. Mundurowi ostrzegali o zagrożeniach, na jakie wszyscy mogą się natknąć. Dokładnie opisywali sposoby i metody działania oszustów, tłumaczyli na co trzeba zwracać uwagę, by nie dać się oszukać. Zwracali też uwagę, że seniorzy dość łatwo dają się oszukać przez swoją łatwowierność i nieodpartą chęć niesienia pomocy bliskim – bo za takich zawsze podają się oszuści.

Uczestnicy spotkania otrzymali też od dzielnicowych ulotki z materiałami ostrzegającymi, elementy odblaskowe oraz specjalne pudełka, które ułatwiają zażywanie leków.

Marcin Jankowski