Mikołajkowe spotkanie rodzin zastępczych

Ponad dziewięćdziesięcioro dzieci z rodzin zastępczych spotka się 7 grudnia ze św. Mikołajem. Stanie się tak za sprawą projektu „Pracownia św. Mikołaja” - organizowanego wspólnie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
 
W rodzinnym spotkaniu weźmie udział ponad dwieście osób ze środowiska społecznego i rodzinnej pieczy zastępczej. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do dzieci z powiatu konińskiego przebywających w pieczy. Jednak, jak co roku, w zabawie uczestniczyć będą całe rodziny, w tym 45 rodzin zastępczych, a także dzieci i rodzice biologiczni. W świąteczny nastrój wprowadzą je konkursy i zabawy o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabraknie też gościa specjalnego, czyli św. Mikołaja, który obdaruje najmłodszych drobnymi upominkami i słodkościami.

Projekt „Pracownia św. Mikołaja” organizują Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz studenci działający w Kole Naukowym PEGAZ PWSZ w Koninie. W realizacji przedsięwzięcia wspiera ich liczne grono partnerów.

Tegoroczna mikołajkowa zabawa w rodzinnym gronie odbędzie się 7 grudnia w godzinach od 10.00 do 13.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież