Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

11 listopada zapraszamy na koncert online ,,Włącz się w Niepodległość". Niestety, z powodu pandemii koronawirusa obchody Święta Niepodległości w Koninie nie odbędą się w dotychczasowej formule.
 

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemicznymi i zasadami bezpieczeństwa nie możemy zaprosić mieszkańców Konina na obchody, jakie miały miejsce w poprzednich latach – wyjaśnia zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.

Chcemy jednak wspólnie świętować tak ważny dzień, jakim jest 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego przygotowaliśmy koncert online „Włącz się w Niepodległość”. Koncert rozpocznie się 11 listopada w samo południe na portalu społecznościowym Facebook. Równolegle będzie wyemitowany na profilach partnerów projektu: Miasta Konin, Konińskiego Domu Kultury, Orkiestry Dętej PAK KWB Konin i portalu LM.pl.

- To będzie muzyczna podróż, w której posłuchamy pieśni i piosenek patriotycznych towarzyszących Polakom w powstaniach i działaniach wojennych. Serdecznie zapraszam mieszkańców Konina do świętowania online. Mam nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja pozwoli na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w bardziej uroczysty sposób – mówi Witold Nowak.

Ponadto w dniu 11 listopada o godz. 10.00 w kościele św. Bartłomieja w Koninie odprawiona zostanie Msza św. za Ojczyznę, po której władze miasta złożą kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i pod pamiątkową tablicą przy Domu Zemełki.