Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Film ,,Wspomnienie to cicha nuta’’ w reżyserii Andrzeja Mosia, zobaczymy 10 listopada podczas pokazów online Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Film naszego kolegi będzie jednym z 46 obrazów, które MFFHiW we współpracy z Fundacją Ars Ceatori, pokaże na platformie www.polonico.tv Internetowa odsłona Festiwalu potrwa do 15 listopada.
 


Pokaz filmu Andrzeja Mosia rozpocznie się o godz. 13.46.
Bohaterem filmu jest Szymon Pawlicki, koninianin, aktor, uczestnik strajku sierpniowego w Stoczni Gdańskiej w 1980 r., aktywny działacz NSZZ „Solidarność”.
Jak mówi Andrzej Moś, Szymon Pawlicki to barwna postać wierna dwóm małym ojczyznom, Koninowi i Trójmiastu oraz dwóm wielkim sprawom, teatrowi i działalności społecznej.
Film powstawał w latach 2008-2018, a zdjęcia zrealizowano w Koninie, Ślesinie, Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Poznaniu. Obecnie Sz. Pawlicki mieszka w Ślesinie i jest honorowym gospodarzem konińskich Salonów Poezji. Film ,,Wspomnienie to cicha nuta” otrzymał na MFFHiW w 2019 roku wyróżnienie.

Prapremiera filmu odbyła się 16 października 2018 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, premiera 30 listopada 2018 w Koninie, w czasie 28. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY.

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Moś. Zdjęcia: Wojciech Ostrowski, Andrzej Moś, Maciej Jagielski. Muzyka: Krystian Weber. Montaż: Waldemar Płocharski. Produkcja: Video Studio Gdańsk. Koprodukcja: Europejskie Centrum Solidarności, Miasto Konin. Produkcję dofinansowali: Solar Co. SA, Powiat Koniński, Miasto i Gmina Ślesin, ZASP, Konińska Fundacja Kultury.