Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Zdobienie odzieży reklamowej - współczesne narzędzie marketingowe

Koszulki, koszule, fartuchy, kurtki, czapki, torby, maseczki i wiele więcej. Zostało już naprawdę niewiele przedmiotów, których nie można zaliczyć do odzieży czy gadżetów reklamowych. I nie ma się co dziwić, ponieważ aktualnie jest to jeden z najlepszych, a zarazem najmniej kosztownych pomysłów na promocję firmy lub działalności. Na tych przedmiotach można umieścić każde możliwe zdobienie - slogan, logo, grafikę, a nawet długi tekst. Cel jest jeden - jak największa liczba odbiorców, którzy skorzystają z usług jakie, reklamująca się firma ma do zaoferowania. Odzież reklamowa jest wszechobecna w każdym możliwym dziale gospodarki i stanowi świetne narzędzie marketingowe. Jednak, aby przyciągała wzrok, wzbudza zaufanie, utożsamiała promującą się firmę z najlepszymi cechami i co najważniejsze, w skuteczny sposób przyciągała nowych klientów, musi być jak najlepszej jakości, a w tym kluczową rolę odgrywa rodzaj zdobienia odzieży reklamowej.

Zdobienie odzieży reklamowej

Zdobienie odzieży i gadżetów reklamowych, to nic innego, jak umieszczenie na nich hasła reklamowego, logo, grafiki, lub innej formy, za sprawą której, w przejrzysty sposób, konkretna firma chce przedstawić i wypromować swoją działalność. Zdobienia takie są stosowane na odzieży roboczej, w kampaniach parlamentarnych, na uniwersytetach, konferencjach naukowych lub różnego rodzaju imprezach. Każdy, kto prezentuje w ten sposób swoje przedsiębiorstwo, chce, aby ich artykuły reklamowe były przydatne i używane. Aby tak się stało muszą być one jak najlepszej jakości, czyli trwałe, wytrzymałe i  funkcjonalne. W tym celu należy wybrać odpowiedni rodzaj zdobienia i firmę, która specjalizuje się w tym fachu - Zdobienie odzieży reklamowej.

Metody zdobienia odzieży reklamowej

Haft komputerowy, to rodzaj zdobienia odzieży reklamowej należący do najpopularniejszych metod i technik. Polega na haftowaniu nićmi, danego elementu garderoby, za pomocą maszyny sterowanej przez komputer. Proces haftowania jest bardzo szybki i prosty, przez co cena jest niezwykle atrakcyjna. Nadruk DTG to z kolei nowoczesna technologia, która potrafi oddać niesamowitą głąbie barw przesłanego przez klienta projektu. Jest to technika szczególnie polecana przy bardzo kolorowych wzorach, które mogą być umieszczone na różnych rodzajach tkanin. Kolejnym rodzajem zdobień, jest nadruk DTF, który jest wykonywany, przy pomocy specjalnej folii PET, na którą zostaje umieszczony wzór, a następnie za pomocą prasy, naniesiony na tkaninę. Inną, równie popularną metodą jest sitodruk, który sprawdza się najlepiej na materiałach, takich jak: plastik, karton, folia, drewno, ale również na wszelkich tkaninach. Metoda ta jest stosowana do zadrukowywania sporych płaszczyzn.