Gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają sporo zobowiązań, w pewnym momencie często decydują się na konsolidację kredytu. Jest to mechanizm, który pozwala na zebranie razem wszystkich długów i płacenie tylko jednej raty konkretnemu bankowi czy firmie pożyczkowej.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie często proponowane przez banki i różnego rodzaju firmy pozabankowe. Pozwala on na konsolidację, czyli zebranie razem wszystkich dotychczasowych zobowiązań i płacenie tylko jednej raty podmiotowi, który zajmie się wszystkimi naszymi ratami. W tym przypadku to bank lub inna placówka reguluje nasze zobowiązania, a my płacimy jedną transzę, która jest gratyfikacją dla banku. Choć kredyt konsolidacyjny nie jest tani, to jest dużym ułatwieniem – po rozłożeniu zobowiązania na dłuższy czas, miesięczna spłata będzie niższa. Nieco więcej o konsolidacji kredytu, i tym, gdzie uzyskać taki produkt, przeczytasz na https://kredyt-konsolidacyjny.eu/kategoria/gdzie-kredyt-konsolidacyjny. Jest wiele placówek, w których możesz złożyć wniosek, a każda z nich charakteryzuje się nieco innymi zasadami, o czym więcej przeczytasz poniżej.

Kredyt konsolidacyjny w banku

Zasadniczo najpopularniejszym miejscem, w którym skonsolidujesz kredyt, jest bank. Tego typu produkt jest oferowany przez niemal wszystkie placówki. Oczywiście, jak to w banku bywa, warunki przyznania tego rodzaju kredytu w banku są nieco bardziej rygorystyczne, niż w innych miejscach, jednak miejsca te są najbezpieczniejszą opcją. Oczywiście pojawiają się także ograniczenia – bank nie skonsoliduje raczej pożyczek i innych zobowiązań, które zaciągnąłeś w instytucjach pozabankowych.

Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Kredyt możesz skonsolidować w placówce bankowej, ale wiele osób podejmuje temat również w parabankach. W potocznym mniemaniu są one mniej wiarygodne niż instytucje bankowe, głównie z uwagi na fakt, że nie podlegają prawu bankowemu, a jedynie kodeksowi cywilnemu. Jednak wiele parabanków ma dobre opinie, ponadto oferuje klientom dogodne warunki. Plusem wzięcia kredytu konsolidacyjnego w parabanku jest po pierwsze fakt, że placówka ta nie sprawdza tak dokładnie historii kredytowej, co oznacza, że nawet jeśli spóźniłeś się z jakimiś ratami, możesz uzyskać kredyt, a po drugie, możliwa jest w nim konsolidacja różnego rodzaju zobowiązań.

Czy jest możliwy kredyt konsolidacyjny w firmie pozabankowej?

Jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny w firmie pożyczkowej, teoretycznie nie ma on miejsca, praktycznie jednak wygląda podobnie jak w przypadku parabanku. Firmy pożyczkowe oficjalnie nie oferują kredytów, a pożyczki konsolidacyjne. W ramach takiego rozwiązania możesz zebrać razem chwilówki i płacić jedną ratę firmie pożyczkowej, jednak opcja ta przybiera formę pożyczki ratalnej, a nie kredytu. Kredyt konsolidacyjny jest więc w firmie pożyczkowej teoretycznie możliwy, ale nazywany jest pożyczką. Oczywiście taka konsolidacja będzie droższa niż w banku, jednak uzyskanie jej jest w tym przypadku dużo prostsze.