Z wielką pompą po dwuletniej przerwie do kalendarza miejskich imprez powrócił Zaczarowany Dzień Dziecka „Witajcie w naszej bajce”. W imprezie zorganizowanej po raz ósmy przez Młodzieżowy Dom Kultury (MDK) w konińskim Parku Chopina wzięły udział setki osób. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 29 maja. 

Przechodząc przez bramę parku, dzieci znalazły się w krainie bajek. Na swojej drodze spotkały m.in. Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Jasia i Małgosię, Smerfy, Roszpunkę, Superbohaterów.

13 stoisk przygotowanych  przez: przedszkola nr 1,4 i 8, dwie fundacje - Podaj Dalej oraz Otwarcie, Muzeum Okręgowe, Miejsce Dobra, Open Mind, firmę Kupiec, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Młodzieżowy Dom Kultury oferowało odwiedzającym dziesiątki konkurencji sportowych i artystycznych. Kto odwiedził bazy i zebrał minimum 10 pieczątek, mógł wziąć udział w losowaniu nagród. Szczęśliwcy byli wywoływani na scenę i tam otrzymywali podarunki.

Podczas imprezy podsumowano też kampanię społeczną promującą rodzicielstwo zastępcze „Pokochaj mnie”, którą przeprowadził w Koninie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. W wyniku tych działań stworzone zostały dwie niezawodowe rodziny zastępcze. – Akcja się kończy, ale nie kończy się poszukiwanie osób chcących zapewnić opiekę potrzebującym dzieciom – podkreślił zastępca prezydenta ds. społecznych Witold Nowak.

Na finał na scenie w parkowym amfiteatrze odbyły się występy artystyczne przygotowane przez artystów z MDK-u.

 

(zdj. Anna Małkowicz)