Fundacja „Jeszcze więcej sportu”, Miasto Konin oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Koninie zorganizowały w minioną niedzielę 3 lipca 2022 r. trzecią z cyklu imprezę w ramach Samsung River Triathlon Series.

185 zawodników dotarło na metę ustawioną na Placu Wolności w Koninie, którzy rywalizowali na dwóch dystansach: 1/4 IM (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu). Zgodnie z założeniami cyklu, wszystkie cztery imprezy łączy rzeka Warta. Start pływania odbywał się z dwóch punktów na Bulwarze Nadwarciańskim, zlokalizowanych przy moście na Trasie Warszawskiej. Zawodnicy dopływając do slipu przebiegali do strefy zmian, gdzie przesiadali się na rower. Trasa rowerowa wiodła ulicami starej części miasta oraz Trasą Warszawską. Ostatnim etapem był bieg wiodący Bulwarem Nadwarciańskim oraz ulicami starówki. W sztafecie 1/8 IM uczestniczyli włodarze naszego miasta. Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski płynął, Witold Nowak jechał rowerem, a Paweł Adamów finiszował biegiem. Ostatecznie z 9 sekundową stratą do podium, trio prezydenckie zajęło czwartą lokatę.

Najszybszym na dystansie 1/4 IM okazał się Łukasz Kalaszczyński (Płock) z Dawaj Kalach Team, który na metę przybiegł z czasem 1:53:30. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Woźniak z Krakowa (4Tri Team) z czasem 1:54:44. Trzecie miejsce z czasem 1:59:31 zajął Przemysław Szymanowski (Starachowice) z Szymanowski Triathlon Team. Najlepszymi kobietami na tym dystansie 1/4 IM były: Sara Zimny (Strzelce Krajeńskie - 2:17:47), Monika Wojciechowska (Koło - 2:20:12 – w zeszłorocznej imprezie w Koninie była pierwsza), Marta Goc-Kozakiewicz (Kwidzyn, 4TriTeam/Kwidzyn Biega - 2:24:58).

Na dystansie 1/8 IM najszybszym był zawodnik 7Pro Siódmiak Team ze Szczecinka – Igór Siódmiak, który na mecie pojawił się po 56 minutach i 51 sekundach. Kolejne miejsca wywalczyli: Robert Czysz (Poznań, UKS Cityzen - 00:57:53) oraz Łukasz Krieger (Nowa Cerkiew, H2Oshop.pl / Endure Team - 00:58:34). Wśród kobiet, tak jak w zeszłym roku, najszybsza była Natalia Krawczyk z Kalisza (KKS Kalisz - 1:05:51), druga na mecie była Patrycja Nerć (Szczecinek, MKP Szczecinek/7 PRO Siódmiaka TEAM- 1:10:19). Na trzecim miejscy stanęła Patrycja Maleszyk (Tychy, TRIathlon XTEAM), która na metę dobiegła z czasem 1:11:04.

Tutaj znajdziesz całą galerię:

Cała galeria

Jest to druga impreza z cyklu, która odbywa się na rzece Warcie. Zawodnicy zmagali się już w Gorzowie Wielkopolskim, we Wronkach i w Koninie. Kolejne imprezy triathlonowe w Kole, Międzychodzie i finał cyklu w Uniejowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udziału i gratulujemy wyników! Zapraszamy do Konina za rok.