UM Konin: Wymienialnia Książek podobała się koninianom
W sobotę (2 lipca) w alejce przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej przez kilka godzin czynna była Wymienialnia Książek. Można je było wymieniać, sprzedawać oraz dzięki wiedzy na ich temat i łutowi szczęścia wygrać w literackiej loterii. Mocną reprezentację stanowili dwaj regionalni pisarze, tegoroczni debiutanci: Kewin Czerniejewski i Adrian Biesiada.
Nowym składem zadebiutowali młodzi konińscy rockmeni - zespół Sprawa Osobista”. Nie zabrakło także bardziej przyziemnych rozkoszy, o które zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ”Posada”. Były przepyszne pyry z gzikiem, ciasto no i Smalec sołtysa Króla”. O naturze i jej cennych darach opowiadali: Małgorzata Głodek zakochana w lawendzie, znawczyni ziół Marta Sulmińska oraz pszczelarz Radosław Grzelak.
Bernadetta Kucharska przywiozła silki kury niezwykle urodziwe i bardzo, jak się okazało, przyjaznej natury. Nie zabrakło przedstawicieli Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W pocie czoła pracowała karykaturzystka Magdalena Janicka. Wymienialnię przygotowali jak zawsze oddani pracownicy książnicy. Dofinansował ją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2022-2025. Takie niezwykłe spotkanie z książką i jej otoczeniem w plenerze bardzo podobało się koninianom.
Urząd Miejski w Koninie,
konin.pl/index.php/jeden-news-1432/wymienialnia-ksiazek-podobala-sie-koninianom.html
Autor: krystian