Na koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia zespołu wokalnego seniorów Fantazja, zapraszamy do Konińskiego Domu Kultury.  Koncert jubileuszowy odbędzie się 2 października o godz. 16.00. Wejściówki do odbioru w kasie KDK.

Podczas koncertu usłyszymy, w  wykonaniu seniorów, znane i  lubiane przez państwa przeboje. Jakie? – To niespodzianka - mówi Mirosław Grzanka, opiekun artystyczny grupy.
Repertuar zespołu jest bardzo bogaty, od piosenek ludowych po szlagiery. Przez dziesięć lat pracy zespołu uzbierało się ponad 100 utworów – mówią wokaliści z Fantazji.

Jakie były początki zespołu? Jak wspomina Mirosław Grzanka, na spotkanie organizacyjne w 2002 roku, przyszło do KDK 13 osób. - Byli to wokaliście zespołu Działkowiec, który zakończył swoją działalność. Po kilku miesiącach zespół liczył już ponad 20 osób – dodaje Mirosław Grzanka.

W zespole do tej pory śpiewało blisko 40 osób. Dziś w skład Fantazji wchodzi 25 solistek i solistów Fantazja to gospodarz corocznego koncertu Seniorzy dla Miasta, podczas którego prezentują się zespoły wokalne z Konina i regionu.
- Udział w zajęciach wokalnych to dla seniorów nie tylko rozwój ich pasji ale także sposób na spędzenie wolnego czasu, integrację i poznanie nowych osób. Zespół integruje się np. poprzez wspólne wyjścia do kina czy wycieczki. Najbardziej jednak seniorzy podkreślają fakt, że mogą brać czynny udział w życiu kulturalnym miasta – dodaje Mirosław Grzanka.
 
Koncert jubileuszowy zespołu wokalnego seniorów Fantazja
Koniński Dom Kultury
2 października, godz. 16.00
Zaproszenia: kasa KDK