Popularne firmy w Koninie

Konin to niewielkie miasto znajdujące się w województwie wielkopolskim. Jego historia sięga drugiej połowy XII wieku. Obecnie przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na Park Makiet Mikroskala. To wyjątkowe Centrum Edukacji i Rozrywki znajduje się przy ulicy Świętojańskiej i jest doskonałym pomysłem na spędzenie rodzinnych chwil. Znajdziemy tutaj kilkadziesiąt makiet modelarskich przedstawiających fragmenty miast, budowli i kultowych miejsc. W Koninie znajduje się również słynny słup koniński, którego historia sięga XII wieku oraz niezwykle interesujące Muzeum Okręgowe. To niewielkie miasto w gruncie rzeczy ma całkiem sporo do zaoferowania.

Z jakimi firmami można się zetknąc w tym mieście?

Pepco i klocki Lego

Przy ulicy Sosnowej 9 znajduje się Pepco. To sklep, który w ostatnich latach zyskał w Polsce ogromną popularność. Pierwotnie miał być oddziałem brytyjskiego Brown&Jackson, ale różnego rodzaju komplikacje spowodowały, że ostatecznie firma znajduje się aktualnie w rękach Pepkoru - firmy pochodzącej z Południowej Afryki. Trzeba przyznać, że sieć sklepów rozrasta się w zadziwiająco szybkim tempie. I właściwie nie sposób się temu dziwić. Przyciąga klientów ze względu na niezwykle urozmaicony i bogaty asortyment oraz wyjątkowo atrakcyjne ceny. Znajdziemy w tym miejscu dosłownie wszystkie akcesoria do domu począwszy od dekoracyjnych gadżetów, a skończywszy na świetnych pod względem designu zastaw stołowych, sztućców i rozmaitych naczyń. Są również akcesoria łazienkowe oraz ubrania dla dorosłych i dzieci. Na regałach znajdziemy także sporą ofertę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych konsumentów. W sklepie z klockami w Koninie znajdziemy mi. klocki LEGO, puzzle, gry planszowe, akcesoria szkolne i pluszaki to zaledwie namiastka pełnej oferty.

Kaufland - tu też znajdziemy LEGO!

Przy uloicy Spółdzielców 4 znajduje się z kolei Kaufland. To niemiecka firma, której historia sięga drugiej połowy lat sześćdziesiątych. Właśnie wtedy powstał pierwszy sklep, by po niespełna pięćdziesięciu latach móc się pochwalić 1400 sklepami na terenie ośmiu państw europejskich. Ta sieć hipermarketów cieszy się ogromnym uznaniem w Polsce głównie ze względu na bardzo zróżnicowany pod względem cen asortyment oraz cały wachlarz artykułów spożywczych. Co ciekawe, od pewnego czasu Kaufland oferuje również zabawki własnej marki Kidland. Oferta jest jednak o wiele bardziej rozbudowana i bez problemu znajdziemy tutaj propozycje innych producentów, m.in. LEGO Heroica czy inne zestawy nawiązujące do popularnych gier komputerowych.

Sklep KIK

W niemal bezpośrednim sąsiedztwie, bo przy ulicy Spółdzielców 6A znajduej się KIK. Niemiecka firma rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku, a aktualnie znajduje się na terenie jedenastu europejskich państw. To sklep specjalizujący się w branży tekstylnej, aczkolwiek znajdziemy tutaj również sporo efekciarskich i atrakcyjnych gadżetów do domu. Oferta obejmuje również dobrej jakości przybory szkolne, akcesoria kuchenne i łazienkowe. To jeden z częściej odwiedzanych sklepów w naszym kraju. Niesłabnącą popularność zawdzięcza również przystępnym cenom.

Netto - popularny sklep, w którym też znajdziemy Lego

Netto znajduje się przy ulicy Szarych Szeregów 1D. Tym razem mamy do czynienia z duńską firmą, która pojawiła się na rynku w 1981 roku. Właścicielem sklepów jest duńska grupa detaliczna Selling Group, która swojego czasu wykupiła Tesco Poland. I w tym przypadku mamy do czynienia ze sklepem oferującym wysokiej jakości produkty spożywcze, tekstylne i biurowe.

Coś dla prawdziwych pasjonatów klocków Lego

Poszukiwacze wyjątkowych zestawów klocków LEGO powinni zapoznać się z platformą postawklocka.pl. To jedyna w swoim rodzaju baza klocków, która zrzesza pasjonatów z całej Polski. Umożliwia zakupy zestawów, których nie sposób znaleźć już w sklepach stacjonarnych, a także najnowszych setów i to w bardzo korzystnych cenach. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć się tutaj w pojedyncze elementy. Postawklocka.pl to przestrzeń, w której klocki, ku uciesze fanów, grają pierwsze skrzypce.

Konin