Komedię, melodramat, kryminał, dramat i film akcji zaprezentujemy tego lata w Kinie pod Gwiazdami. Na pierwszy pokaz zapraszamy już 30 czerwca. Na przywitanie wakacji, na placu przed Konińskim Domem Kultury, pokażemy film ,,Wystrzałowe wesele” z Jennifer Lopez. Kino pod Gwiazdami zakończy się 28 lipca. Na dużym ekranie przed KDK, obejrzymy wówczas tegoroczny kinowy hit ,,John Wick 4” z Keanu Reevesem w roli głównej.

Na pokazy filmów w Kinie pod Gwiazdami zapraszamy na plac przed Koniński Dom Kultury (30 czerwca oraz 7, 14 i 28 lipca) a także na osiedle Zatorze (21 lipca). Pokazy filmów rozpoczynać się będą o godz. 21.30. Wstęp wolny. Przypominamy, że w przypadku złych warunków atmosferycznych (silny wiatr czy deszcz), seanse mogą zostać odwołane.

A co zobaczymy tego lata?

Wystrzałowe wesele

30 czerwca, plac KDK, godz. 21.30

Darcy i Tom kochają się na zabój i wreszcie postanowili sformalizować swój związek. Wymarzone wesele ma być inne niż wszystkie, dlatego luksusowa impreza odbywa się na egzotycznej wyspie. Zanim jednak padnie sakramentalne „tak”, zamieszanie wokół przygotowań do ślubu wyssie z zakochanych resztki entuzjazmu. W rozpaleniu przygasającej namiętności nie pomogą z pewnością utarczki z matką pana młodego, a tym bardziej niespodziewane pojawienie się byłego panny młodej. Gdy wszystko zapowiada nadchodzącą katastrofę, okazuje się, że może być jeszcze gorzej. Na wyspę wtargną uzbrojeni po zęby współcześni piraci, którzy wezmą weselników za zakładników i zażądają gigantycznego okupu. Wyspa leży setki kilometrów od cywilizacji, więc na pomoc służb nie ma co liczyć. W tej sytuacji Darcy i Tom sami muszą stawić czoła gangsterom, by ocalić siebie i swoją ukochaną rodzinkę. W tej sytuacji przysięga „i nie opuszczę cię aż do śmierci” nabierze zupełnie nowego znaczenia.

Reżyseria: Jason Moore. Scenariusz: Mark Hammer. Gatunek: akcja, komedia romantyczna. Produkcja: USA. Premiera: 28 grudnia 2022 (światowa premiera) 5 stycznia 2023 (polska premiera kinowa)

After 4

7 lipca, plac KDK, godz. 21.30

Związek Tessy i Hardina przeszedł tyle prób, że wydaje się trwalszy i silniejszy niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsza próba wciąż przed nimi. Czy można docenić prawdziwe uczucie, gdy odkryje się, że całe dotychczasowe życie było kłamstwem? Czy można raz jeszcze zaufać, czując się oszukanym przez cały świat? Tessa i Hardin odkryją, że nie są od siebie tak różni, jak dotąd sądzili. Ona nie jest już tą niewinną, słodką dziewczyną, którą była przed laty, a on przestał być tym okrutnym, zbuntowanym chłopakiem, który kiedyś tak ją oczarował. Jednak to, co tak dramatycznie dzieli Tessę i Hardina sprawia jednocześnie, że nie mogą bez siebie istnieć. Czy ten ostatni raz Tessa znajdzie w sobie siłę, by pomóc ukochanemu zmierzyć się z demonami przeszłości?

Reżyseria: Castille Landon. Scenariusz: Sharon Soboil. Gatunek: melodramat. Produkcja: USA. Premiera: 22 sierpnia 2022 (światowa premiera) 24 sierpnia 2022 (polska premiera kinowa)

Szpieg, którego nie było

14 lipca, plac KDK, godz. 21.30

Pasjonujący thriller szpiegowski. Tajemniczy mężczyzna podający się za szpiega realizuje swój niebezpieczny plan, w którym przeszkodzić mu może jedynie nowo poznana Alice. Scenariusz oparto na prawdziwej historii – przez co wywołuje dodatkowe dreszcze jeszcze długo po seansie!

Reżyseria: Declan Lawn, Adam Patterson. Scenariusz: Michael Bronner, Declan Lawn. Gatunek: thriller, szpiegowski. Produkcja: Wielka Brytania. Premiera: 12 sierpnia 2022 (światowa premiera)

Mój piękny syn

21 lipca, osiedle Zatorze (skwer przy ul. Chopina), godz. 21.30

,,Mój piękny syn" opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

Reżyseria: Felix Van Groeningen. Scenariusz: Luke Davies, Felix Van Groeningen. Gatunek: dramat. Produkcja: USA. Premiera: 7 września 2018 (światowa premiera) 4 stycznia 2019 (polska premiera kinowa)

John Wick 4

28 lipca, plac KDK, godz. 21.30

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Reżyseria: Chad Stahelski. Scenariusz: Shay Hatten, Michael Finch. Gatunek: thriller, akcja. Produkcja: USA. Premiera: 13 marca 2023 (światowa premiera) 24 marca 2023 (polska premiera kinowa)

Do zobaczenia pod gwiazdami!