Kierujący samochodem osobowym zignorował wezwania do zatrzymania się przez policjantów z konińskiej drogówki. Szybko wyjaśnił się powód nie zatrzymania do kontroli 50-letniego uciekiniera. Był on poszukiwane 6 listami gończymi, 1 nakazem doprowadzenia i na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Wczoraj, 21 września o godz. 22.40 , policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Koninie, podczas służby na terenie autostrady A2 w rejonie PPO Żdżary próbowali zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Ford Fokus. Jednak pomimo wydanych poleceń przez umundurowanego funkcjonariusza  kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli, znacznie przyśpieszył i zaczął uciekać zjeżdżając z autostrady w kierunku Rychwała.

Policjanci natychmiast udali się w pościg. Po przejechaniu około 7 kilometrów kierujący pozostawił pojazd udając się w pieszą ucieczkę w pobliski las. Po pieszym pościgu uciekinier został zatrzymany przez konińskich mundurowych. Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Powodem nie zatrzymania się do kontroli był poważniejszy problem. 50-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie 6 listów gończych oraz 1 nakazu doprowadzenia. Po skutecznym pościgu został zatrzymany i doprowadzony do konińskiego Pomieszczenia Dla Osób Zatrzymanych.

Teraz 50-latek oprócz wcześniej nałożonych kar za które był poszukiwany, sąd doliczy mu popełnienie przestępstwa z art 178b, czyli niedostosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu mechanicznego.