Policja Konin: KUMULACJA NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH NA TERENIE KOMISARIATU POLICJI W SOMPOLNIE
Pomimo nieustających apeli nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie”. Tylko w jeden dzień 21 września na drogach gminy Sompolno i Wierzbinek zostało zatrzymanych aż 3 nietrzeźwych kierujących.
Jako pierwsz****a****21 wrześniachwilę po północy w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sompolnie wpadła****”36-letnia kobieta****. Do jejzatrzymania doszło naPlacu Wolności w Sompolnie. W trakcie czynności mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od siedzącejza kierownicąkobiety. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka gminy Sompolnowsiadłaza kierownicępojazdu BMWmając promil alkoholu w organizmie.
Następnie tego samego dnia przed południem w miejscowości Dziady w gminie Wierzbinek **policjanci z miejscowe go komisariatu **postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Audi. 39-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek pobił rekord” tego dnia, gdyż badania wykazały ponad 3 promile.
Do grona nieodpowiedzialnych kierujących tuż przed godziną 17.00 dołączył 47-letni mieszkaniec Sompolna, który poruszał się tym razem rowerem. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł.
Pozostali zatrzymani nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Komenda Miejska Policji w Koninie,
konin.policja.gov.pl/w10/aktualnosci/246791,KUMULACJA-NIETRZEZWYCH-KIERUJACYCH-NA-TERENIE-KOMISARIATU-POLICJI-W-SOMPOLNIE.html
Ostatnie Artykuły

Przyjaźń po konińsku - młodzież z SOSW wybrała rozmowę i wspólną robotę

Odszedł Andrzej Goiński. Konin żegna ważną postać boksu

KęKę, Chylińska i IRA. Tak zapowiadają się Dni Konina 2026

Rejestracja pojazdów bez zbędnych wizyt. Zmiany w Koninie

Basen Szymanowskiego zamknięty na dwa dni. Wraca 16 czerwca rano

Czerwcowa zbiórka elektroodpadów w Kleczewie odwołana. Nowy termin ma pojawić się później

Zakaz zignorował, BMW przepadło - wyrok zapadł błyskawicznie

Hulajnoga za kurs KRUS. Dzieci uczą się bezpiecznej pracy na wsi

Biblioteka w Starówce zamieniła się w grę - młodzi odkrywcy w akcji

Pakiety medyczne a zdrowie bez stresu – jak uporządkowana opieka wpływa na samopoczucie?

Promil za sterem na Jeziorze Ślesińskim - patrol wodny zatrzymał 27-latka

Awaria przy Wioślarskiej wstrzymała wodę na kilku ulicach Konina

Mózg na pełnych obrotach - w Koninie ćwiczono go bez nudy

Przerwa w dostawie wody na Alejach 1 Maja. Bursa i ZS Kopernika bez wody w piątek
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - adresy, kontakt i oferta
- Wielkopolski Ośrodek Adopcyjny w Koninie - kontakt, adres i usługi dla rodzin adopcyjnych
- Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Koninie - kontakt, procedury, dokumenty
- Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie - kontakt, zgłaszanie usterek, zezwolenia
- Filia biblioteczna Gosławice w Koninie - adres, dojazd i oferta
- Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie - kontakt, godziny i sprawy mieszkańców
