Przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich odpowie nastolatek, który podejrzany jest o serię „przestępstw” na szkodę swojego ojca. Są to kradzieże, uszkodzenie mienia oraz groźby karalne. Czynów tych dopuścił się na przełomie od maja do września br.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali 14-latka, który ma na koncie serię „przestępstw”, których dopuścił się od maja do września br. na szkodę swojego ojca. Chłopak wielokrotnie kradł drobne sumy pieniędzy, a także dokonał kradzieży sprzętu grającego. Dokonał również uszkodzenia mienia powodując straty o łącznej wartości ponad 2000 zł. Agresja u nieletniego skumulowała się w dniu 21 września, kiedy to ojciec wezwał patrol Policji w związku z tym, że groził mu pozbawieniem życia i uszkodził mienie o łącznej wartości 1200 zł. Agresywny chłopak został zabrany do konińskiego szpitala, a następie decyzją Sądu Rejonowego w Koninie doprowadzony przez konińskich policjantów do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii dokładnie badają okoliczności tej sprawy, a los nieletniego sprawcy jest w rękach Sądu Rodzinnego.