Kino Centrum zaprasza najmłodszych widzów do udziału w kolejnej odsłonie projektu ,,Moje pierwsze wyjście do kina”. W niedzielę, 14 stycznia o 14.00 przybywajcie do nas ze swoimi pociechami, by obejrzeć na dużym ekranie krótkie filmy z serii ,,Wiking Tappi”.

,,Moje pierwsze wyjście do kina” to propozycja dla rodziców, którzy zastanawiają się czy ich dziecko jest już gotowe, żeby pójść do kina. Warto spróbować właśnie podczas akcji organizowanej w Kinie Centrum. Projekt ma już grono stałych bywalców, którzy w kinie czują się fantastycznie. Seanse są bowiem dostosowane do potrzeb najmłodszych widzów:

- nie ma całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)

- dźwięk jest przyciszony

- dzieci mają dużą swobodę (możliwość poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie jest też całkowicie wypełniona)

- nie obowiązuje całkowita cisza podczas seansu

- przed seansem nie są wyświetlane reklamy

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

14 stycznia o godz. 14.00 najmłodszych widzów czekają opowieści o dzielnym i dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach.

Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, dzieci będą miały okazję poznać m.in. wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego, wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Serial animowany ,,Wiking Tappi”, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

Odcinki w zestawie:

- Bitwa o szepczący las

- Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha

- Leśna pułapka

- Talenty Tappiego

Całość będzie trwała 43 minuty.

Bilety na seans 15 zł. Dzieci do lat 3. zapraszamy do kina bezpłatnie.