20 lat Fundacji PODAJ DALEJ: Spektakl i jubileusz pełen inspiracji
W Koninie świętowano jubileusz 20-lecia działalności Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, która od dwóch dekad niesie pomoc i wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. Uroczysta premiera spektaklu przygotowanego przez Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ była kulminacyjnym momentem obchodów, ukazującym niezwykłą podróż fundacji od jej założenia do dzisiaj.
  1. Założona 26 lutego 2004 roku, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ obchodziła swoje 20-lecie.
  2. Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ zaprezentował spektakl, który był efektem wielotygodniowych przygotowań z wsparciem Miasta Konin.
  3. Przedstawienie przedstawiło historię fundacji, od założyciela, przez obozy harcerskie, aż po współczesne projekty jak mieszkania treningowe i wsparcie dla niepełnosprawnych uchodźców.
  4. Uroczystość uświetniła obecność uczestników, ich rodzin, wolontariuszy, pracowników fundacji, a także darczyńców i sympatyków.
  5. Wydarzenie wypełnione było wzruszającymi występami, serdecznymi przemówieniami, życzeniami, a także śpiewem hymnu fundacji.
  6. Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes fundacji, podkreśliła wagę wspólnej pracy i motywacji, jaką daje wsparcie społeczności.
  7. Zapowiedziano dalsze obchody jubileuszu, w tym Bal Marzeń Fundacji i Galę Jubileuszową.
  8. Podano także informacje, jak można wspierać działalność Fundacji, w tym przekazanie 1,5% podatku lub darowiznę na konto fundacji.

Przez dwie dekady Fundacja PODAJ DALEJ stała się symbolem nadziei i wsparcia dla wielu osób z niepełnosprawnościami. Zainicjowana z marzeń i wizji Doktora Piotra Janaszka, działalność fundacji rozrosła się, obejmując szeroki wachlarz projektów i inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami. Od szkoleń szybowcowych po wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, Fundacja PODAJ DALEJ wykazuje, że ograniczenia są tylko w naszych głowach.

W swoim przemówieniu, Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji, podkreśliła znaczenie współpracy i zaangażowania społecznego. "Ogromnie cieszymy się z tej potężnej dawki pozytywnej energii, którą dzisiaj otrzymaliśmy. To dodaje siły, motywacji, uskrzydla! To też pokazuje, że idziemy właściwą drogą, w dobrym kierunku. Zawsze staramy się, aby nasze pomysły były odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania osób z niepełnosprawnością. Tajemnicą sukcesu jest to, że pracujemy nie tylko DLA nich, ale WSPÓLNIE Z nimi. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, wspieramy w przezwyciężaniu własnych słabości, pomagamy zamienić słowa „nie mogę” w „zrobię to!” i pozwalamy uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą do realizacji planów i marzeń," mówiła.

Obchody jubileuszu będą kontynuowane przez nadchodzące miesiące, a każdy, kto chciałby wesprzeć Fundację, może to zrobić na wiele sposobów, w tym poprzez przekazanie 1,5% podatku lub darowiznę na konto fundacji. W ten sposób, każdy z nas ma szansę „podawać dalej” i przyczyniać się do zmian na lepsze w życiu osób z niepełnosprawnościami.


Na podstawie: Urząd Miejski Konin