KDK Konin: Ogłoszono finalistów 44. Międzynarodowego Festiwalu Tańca
W czerwcu Konin zamieni się w taneczną stolicę Polski. Nadchodzący 44. Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Tańca i Pieśni Tradycyjnej przyciągnie ponad 2000 tancerzy, którzy zaprezentują 125 wyjątkowych prezentacji tanecznych. To wydarzenie, które żaden miłośnik tańca nie może przegapić.
  1. W czerwcu odbędzie się 44. edycja Festiwalu Tańca w Koninie.
  2. Ponad 2000 tancerzy zaprezentuje 125 choreografii.
  3. Jury podkreśla wysoki poziom prezentacji, zwracając uwagę na potrzebę dopracowania szczegółów.
  4. Festiwal zaplanowano w dniach od 5 do 9 czerwca.

Już wkrótce, od 5 do 9 czerwca, ulice Konina zapełnią się tancerzami z całego kraju i nie tylko. To wszystko za sprawą 44. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Tańca i Pieśni Tradycyjnej, który co roku gromadzi w naszym mieście najbardziej utalentowanych tancerzy, instruktorów i choreografów.

Jury w składzie Maciej Florek, Grzegorz Ambroziak i Dariusz Intrys (sekretarz) miało okazję ocenić choreografie podczas Kwalifikacji Tanecznych, które odbyły się 26 marca. Ich zdaniem, poziom prezentowanych choreografii był niezwykle wysoki, choć zalecają skupienie się na dopracowaniu drobnych szczegółów w prezentacjach. "Mając doświadczenie i wiedzę, że przygotowania do Festiwalu trwają do ostatnich chwil, prosimy o zwrócenie uwagi na kilka szczegółów. W kategorii etiuda taneczna, pamiętajcie by posługiwać się w głównej mierze tańcem i jego techniką, natomiast w inscenizacji tanecznej, poza jakością tańca, prosimy zwróćcie uwagę na fakt, że niezbędne są: czytelna historia, treść zgodna z tytułem i prezentacją, charakterystyka postaci i świadome wykorzystanie rekwizytu" – podkreślają jurorzy.

Tegoroczna, 44. edycja Festiwalu, obiecuje być wyjątkowa nie tylko ze względu na liczbę prezentacji, ale także na poziom artystyczny, jaki zaprezentują uczestnicy. To idealna okazja, by mieszkańcy i goście naszego miasta mogli zobaczyć, jak różnorodny i barwny może być świat tańca. Festiwal to także doskonała okazja do podziwiania talentów i ciężkiej pracy tancerzy, którzy przez wiele miesięcy przygotowywali się do swoich występów.


Na podstawie: KDK Konin